One UI 6 پشتیبانی از Chromecast را آسانتر می کند – تک ناک


وقتی به اشتراک‌گذاری صفحه نمایش و پخش محتوا می‌پردازیم، یک پروتکل گیج‌کننده از موجودیت‌ها وجود دارد.

به گزارش تکناک، بین Google Cast/Chromecast، Miracast و Apple AirPlay، کاربران متحیر هستند که دستگاه کدام پروتکل را پشتیبانی می‌کند و چه چیزی را باید ترجیح دهند.

هر یک از این پروتکل‌ها مزایا و معایبی دارند، اما فقدان قابلیت همکاری به مصرف کنندگانی که عمیقاً در یک اکوسیستم مستقر نیستند آسیب می زند.

سامسونگ امیدوار است با One UI 6 این مشکلات را به حداقل برساند و به گوشی‌های هوشمند گلکسی اجازه دهد به صورت رسمی Chromecast را بدون نیاز به تنظیمات اضافی پشتیبانی کنند.

سایت Sammobile متوجه شده است که سامسونگ با به روزرسانی One UI 6، اشتراک‌گذاری محتوا از گوشی هوشمند گلکسی شما از طریق Google Cast را آسان‌تر کرده است.

اکنون می‌توانید به راحتی از طریق Settings > Connected Devices > Smart View, از طریق لمس نماد سه نقطه و بازکردن Settings > Labs، امکان به اشتراک گذاری صفحه نمایش را فعال کنید. در اینجا یک تنظیمات جدید برای  Chromecast support وجود دارد که می‌توانید به راحتی آن را فعال یا غیرفعال کنید.

با فعال‌سازی این تنظیم، می‌توانید به راحتی تمامی دستگاه‌های صوتی و تصویری سازگار با Chromecast را در شبکه محلی خود مشاهده کنید. می‌توانید صفحه نمایش گوشی خود را به دستگاه‌های Chromecast متصل کنید یا رسانه را از طریق نمایش هوشمند Smart View پخش کنید.

ویژگی پیش‌فرض اشتراک‌گذاری صفحه نمایش با نام “Smart View” در گوشی‌های هوشمند سامسونگ گلکسی بر پایه پروتکل Miracast ساخته شده است و بنابراین با دستگاه‌های Chromecast سازگاری ندارد.

در One UI 5.1، سامسونگ امکان Chromecast را اضافه کرده بود، اما این تنظیم پشت چندین لایه پنهان بود. شما باید به Settings > Connected Devices > Smart View بروید، روی نماد سه نقطه کلیک کنید و به Settings > About Smart View بروید. سپس، باید به سرعت ده بار روی متن Smart View تپ کنید تا به گزینه‌های توسعه‌دهنده دسترسی پیدا کنید. سپس، رمز عبور #00rtsp00 را وارد کنید تا  Developer Options قفل شده را باز کنید. در اینجا، صفحه Google Cast پنهان را خواهید یافت. همانطور که می بینید، این به هیچ وجه منطقی و قابل درک نبود.

حتی در One UI 6، پشتیبانی Chromecast آزمایشی در نظر گرفته می شود. اما حداقل در جایی وجود دارد که بسیاری از کاربران می توانند آنها را ببینند و پشت رمز عبور قفل نشده است. امیدواریم این ویژگی پس از رسیدن به ثبات کافی به صفحه تنظیمات اصلی برسد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید