FTC در حال اعتراض به تصمیم دادگاه در پرونده Microsoft v. Activision است


کمیسیون تجارت فدرال (FTC) به تصمیم دادگاه چند روز پیش به نفع مایکروسافت به عنوان مانعی برای تکمیل قرارداد با اکتیویژن بلیزارد اعتراض کرد. برای بقیه اخبار با تکنولایف همراه باشید.

اگرچه مایکروسافت اخیراً در یک پرونده در دادگاه فدرال ایالات متحده علیه FTC برنده شد، ممکن است مجبور شود دوباره از خود دفاع کند. به نظر می رسد که کمیسیون تجارت فدرال تسلیم نمی شود و اکنون با درخواست تجدیدنظر در این پرونده، دوباره در تلاش است تا قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن را به طور موقت متوقف کند.

طبق گزارش رسانه ای The Verge، FTC اعلام کرد که به حکم قاضی ژاکلین اسکات کورلی اعتراض کرده است. جزئیات کامل شکایت تا زمانی که در دادگاه استیناف حوزه نهم ایالات متحده ثبت نشود، منتشر نخواهد شد.

این خبر درست پس از آن منتشر شد که مایکروسافت در دعوی علیه FTC پیروز شد، جایی که انتظار می رفت طرف بازنده درخواست تجدید نظر کند. در رابطه با این تضاد حقوقی، قاضی کورلی گفت که خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به میزان قابل توجهی باعث کاهش رقابت در صنعت بازی های ویدیویی نمی شود.

قاضی کورلی در این رابطه نوشت:

دادگاه به این نتیجه رسید که FTC شواهدی مبنی بر برتری خود در این پرونده ارائه نکرده است و نشان نداده است که ادغام رقابت در صنعت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. برعکس، شواهد موجود حاکی از آن است که این اقدام به کاربران بیشتری امکان دسترسی به Call of Duty و سایر آثار Activision را می دهد.

اگر FTC برنده این دعوا شود، مایکروسافت نمی تواند به طور موقت قرارداد خود را با Activision نهایی کند و باید تا 11 آگوست (2 اوت) برای جلسه نهایی دادگاه صبر کند. اما FTC اکنون باید دادگاه استیناف ناحیه نهم ایالات متحده را متقاعد کند که دستور تمدید منع موقت را صادر کند که تا جمعه 23 جولای (14 ژوئیه) قابل اجرا است. اگر اعتراض FTC قبل از 27 جولای (18 ژوئیه) پذیرفته نشود، مایکروسافت ممکن است بتواند با موفقیت معامله را برای خرید Activision Blizzard در اوایل هفته آینده ببندد.

فیل اسپنسر، مدیر عامل ایکس باکس، نسبت به آینده این قرارداد خوش بین بود و پس از اعلام تصمیم دادگاه، آن را در چندین توییت نشان داد. در این رابطه نوشت:

شواهد نشان می دهد که معامله اکتیویژن بلیزارد برای صنعت خوب است و ادعاهای FTC مبنی بر تغییر بازارهای کنسول، اشتراک و بازی های ابری با واقعیت بازار بازی های ویدیویی ناسازگار است. از زمانی که این قرارداد عمومی شد، به طور فزاینده ای متعهد شده ایم که بازی های بیشتری را برای افراد بیشتری در دستگاه های بیشتری ارائه دهیم. ما چندین قرارداد امضا کرده‌ایم تا بازی‌های Activision Blizzard، عناوین Xbox First Party و Game Pass را برای افراد بیشتری نسبت به قبل در دسترس قرار دهیم. ما می دانیم که گیمرها در سراسر جهان این پرونده را از نزدیک تماشا می کنند و من به تلاش های ما برای افزایش انتخاب و دسترسی گیمرها افتخار می کنم.

GameSpot نظر Activision Blizzard را در مورد درخواست اعتراض FTC درخواست کرد و این شرکت در پاسخ گفت:

واقعیت ها تغییر نکرده است. ما مطمئن هستیم که ایالات متحده در میان 39 کشور موافق با این ادغام باقی خواهد ماند. ما خوشبین هستیم که شرایط پرونده دادگاه ما بهبود یابد.

حتی اگر نبرد مایکروسافت با FTC به پایان برسد، این شرکت هنوز چند مانع دیگر برای غلبه بر آن دارد. سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) نیز به دلیل نگرانی در مورد بازار بازی های ابری از امضای این قرارداد جلوگیری کرده است. اما پس از پیروزی مایکروسافت در دادگاه، این سازمان اعلام کرد که برای رفع نگرانی ها آماده مذاکره است.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، درباره اعتراض FTC گفت:

تصمیم دادگاه منطقه روشن می کند که این خرید هم برای مصرف کنندگان و هم برای رقابت صنعت خوب است. ما از اینکه FTC در تلاش است با ارائه دلایل ضعیف باعث تأخیر شود، ناامید هستیم.

شایان ذکر است که به نظر می رسد اکتیویژن تصمیم گرفته است پس از پیروزی مایکروسافت در دادگاه، از بورس ایالات متحده خارج شود. نزدک، بورس اوراق بهادار آمریکا، اعلام کرده است که طی روزهای آینده یک شرکت دیگر به فهرست نزدک-100 اضافه خواهد شد و جایگزین اکتیویژن بلیزارد خواهد شد.

اکتیویژن بلیزارد قبل از باز شدن بازار در روز دوشنبه، 26 جولای (17 ژوئیه) از لیست Nasdaq-100 حذف خواهد شد. اما فعلاً در نزدک ثبت خواهد شد و می تواند معامله کند.

در حالی که هنوز چیزی به طور رسمی اعلام نشده است، تصمیم برای عرضه عمومی نشان می دهد که اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت مطمئن هستند که این معامله انجام خواهد شد و احتمالاً تا پایان هفته اتفاق خواهد افتاد.

این آخرین خبر در مورد درگیری FTC و مایکروسافت بر سر قرارداد خرید Activision Blizzard در دادگاه بود. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. نظر شما در مورد این اتفاقات چیست؟ به نظر شما موفقیت این معامله چه تاثیری بر صنعت بازی های ویدیویی خواهد داشت؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

اگر به دنبال ایرپادهای جدید و متفاوت هستید، بررسی هواوی Freebuds 5i ما را بخوانید.

بررسی هندزفری هوآوی Freebuds 5i

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید