5 ویژگی جدید AirPods Pro 2 – تک ناک


اپل در سال گذشته با عرضه AirPods Pro 2 به روز رسانی کاملی را برای بهترین هدفون های بی سیم عرضه کرد. حالا اپل با اضافه کردن 5 ویژگی جدید ، سطح کیفیت این محصول خود را بدون نیاز به ارتقاء سخت‌افزاری به اوج خواهد رساند.

به گزارش تکناک، در ادامه مروری بر این ویژگی های جدید خواهیم داشت.

Adaptive Audio

در حال حاضر، در AirPods Pro 2 سه حالت کنترل نویز وجود دارد. حالت Noise Cancellation به طور موثر صداهای اطراف شما را ساکت می‌کند. حالت Transparency صداهای اطراف شما را وارد گوش شما می‌کند در حالی که گوش‌های شما پوشیده است و حالت خاموش حالتی است که هدفون‌های داخل گوش صدایی شبیه به دستگاه‌های قبل از AirPods Pro داشتند. خفه و کم‌صدا. احتمالاً در حالت Noise Cancellation یا Transparency قرار دارید.

چنانچه  Adaptive Audio را وارد کنید. ممکن است دیگر هرگز به دو حالت دیگر نیاز نداشته باشید.

به گفته اپل حالت Adaptive به‌طور پویا حالت Transparency و Active Noise Cancellation را براساس شرایط محیطی کاربر ترکیب می‌کند تا بهترین تجربه را در لحظه فراهم کند.

Adaptive Audio به شما اجازه می‌دهد در حین ظرف شستن از حالت Transparency لذت ببرید و سپس بدون وقفه زمانی که شما جارو برقی را روشن می‌کنید به Noise Cancellation تنظیم شود. شما حتی نمی فهمید که تغییر حالت رخ داده است زیرا پخش صدا کاملاً سازگار است. بازگشت صداهای محیط اطراف شما وقتی متوجه اتفاقی که افتاده است می شوید شما را شگفت زده می کبسیار شگفت انگیز است.

Conversation Awareness

از نسخه اولیه‌ آن در سال ۲۰۱۷، AirPods همیشه قابلیت خوبی برای قطع صدا و گوش دادن به محیط را به شما ارائه داده است. با قابلیت توقف خودکار، شما فقط کافیست یکی از AirPods را از گوشتان بیرون بیاورید و پخش متوقف می‌شود. این کار بسیار ساده و آسان است. حساسیت به مکالمه یک رویکرد جدید در قبال یک ایده مشابه است.

اگر Conversation Awareness را روشن کنید و با این ویژگی صحبت کنید، AirPods Pro 2 قادر خواهد بود به طور خودکار میزان صدای شما را کاهش داده و صداهای افرادی که در جلوی شما صحبت می‌کنند را تقویت کند. در همین حال،  Conversation Awareness به طور فعال نویز زمینه پشت سر شما را کاهش خواهد داد.

به عبارت دیگر، ممکن است در نهایت امکان مکالمه در یک نوار وجود داشته باشد. اما به طور جدی، این کار باعث می‌شود که پارازیت با موسیقی و سلام کردن به کسی که از کنار آن رد می‌شوید بدون اینکه هرگز AirPods خودرا لمس کنید، امکان پذیر شود.

Mute or Unmute

قرار دادن در حالت Mute  یا  Unmuteممکن است به اندازه ویژگی های Adaptive Audio و Conversation Awareness جالب به نظر نرسد، اما اگر همیشه از AirPods Pro 2 خود در تماس تلفنی استفاده می‌کنید، کاملا راحت است. از اواخر پاییز امسال، شما می توانید به راحتی در هر تماسی از طریق AirPods خودتان با فشار دادن ساقه ایرپاد به حالت بی‌صدا درآورید. با فشار مجدد، از حالت بی‌صدا خارج می‌شوید. و اینگونه دیگر نیازی به بیرون کشیدن آن از گوشتان ندارید.

اما این همه ماجرا نیست. Personalized Volume شامل یک ویژگی جدید است که بر اساس یادگیری ماشینی از AirPods استفاده می‌کند تا “شرایط محیطی و ترجیحات گوش دادن را در طول زمان درک کند و تجربه رسانه‌ای را به‌طور خودکار بهینه‌سازی کند.”

Automatic Switching یک ویژگی برای جابجایی بین دستگاه‌های اپل است که در حال حاضر وجود دارد. به گفته اپل، به‌طور دقیق‌تر، بروزرسانی این ویژگی باعث می‌شود “زمان اتصال بین دستگاه‌های اپل کاربر به طور قابل توجهی سریع‌تر و قابل اعتمادتر باشد”.

پس این همان چیزی است که باید در اواخر امسال با AirPods Pro 2 منتظر آن باشیم. Adaptive Audio، Conversation Awareness، Mute or Unmute، Personalized Volume و بهبودهای Automatic Switching از طریق یک بروزرسانی نرم‌افزاری رایگان در دسترس خواهند بود. ما انتظار داریم که iOS 17 و فریمور جدید AirPods در ماه سپتامبر منتشر شوند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید