5 مرحله درخواست ویزای همراه فنلاند


در این مقاله قصد آن را داریم تا شما را با شرایط ویزای همراه فنلاند 2023 آشنا کنیم. همچنین در همین مقاله شما با اطلاعات کلی درباره کشور فنلاند، حقایق جالب در مورد این کشور، وضعیت اقتصادی فنلاند، فرهنگ مردمان فنلاند، انواع روش های مهاجرت به فنلاند، آسانترین روش مهاجرتی به فنلاند و … آشنا خواهید شد. پس توصیه ما به شما این است که تا انتهای این مقاله جذاب با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید.

 • شیوه های مختلف مهاجرت به فنلاند 2023 کدامند؟
 • بهترین و آسانترین روش مهاجرتی به فنلاند چیست؟
 • انواع ویزاهای کشور فنلاند کدامند؟
 • آیا امکان به همراه بردن اعضای خانواده به فنلاند وجود دارد؟
 • شرایط ویزای همراه کشور فنلاند چیست؟
 • چه کسانی مشمول دریافت ویزای همراه کشور فنلاند هستند؟
 • آیا دارندگان این ویزای فنلاند حق کار دارند؟
 • مدت اعتبار ویزای مذکور چقدر است؟

درباره شادترین کشور جهان فنلاند چه می دانید؟

فنلاند Finland کشوری سردسیر واقع در شمال اروپاست که توسط کشورهایی مثل روسیه، سوئد، نروژ و نیز دریای بالتیک احاطه شده است. این کشور نیز هم عضو اتحادیه اروپایی (EU) است و هم اینکه از سال 1996 میلادی به عضویت کشورهای منطقه شنگن درآمده است. از همین رو دارندگان ویزای فنلاند نیز آزادانه و بدون هیچ محدودیتی می توانند به کل اروپا سفر بکنند. از این گذشته کشور فنلاند با سطح رفاهی عالی، قدرت خرید بالا و نیز شاخص اشتغال و درآمد بالاتر از اروپا به عنوان شادترین کشور جهان در سال 2023 شناخته می شود.

انواع روش ها برای مهاجرت به فنلاند

به جز آب و هوای سرد فنلاند، کار و زندگی در این کشور در حد تعادل خود قرار دارد. از سوی دیگر فنلاند دارای قوانین آسانی برای مهاجرت است و از همین رو نیز غالبا صف متقاضیان برای مهاجرت به فنلاند طولانی تر از صف متقاضیان برای مهاجرت به کشورهای دیگر اروپایی است. متقاضیان برای مهاجرت به این کشور نیازمند اخذ ویزا با توجه به اهدافشان هستند. از همین رو نیز با توجه به اهداف مهاجرتی انواع روش ها جهت مهاجرت به فنلاند عبارتند از:

 • مهاجرت تحصیلی به فنلاند
 • مهاجرت کاری به فنلاند
 • مهاجرت سرمایه گذاران و کارآفرینان به فنلاند
 • مهاجرت خانوادگی به فنلاند

البته که از طریق گردشگری، دیدار نزدیکان و یا بیزینس نیز می توان به کشور فنلاند سفر کرد. یادآوری این نکته نیز لازم است که کلا دولت فنلاند با توجه به هدف و مدت اقامت متقاضیان در این کشور برای آنها دو نوع ویزا به صورت زیر صادر می کند:

 • ویزای کوتاه مدت یا همان شنگن ویزای فنلاند: این ویزا برای سفر به فنلاند با اهدافی مثل گردشگری، دیدار نزدیکان و بیزینس صادر می شود. و معمولا نیز مدت اعتبار آن تا 90 روز است.
 • ویزای بلند مدت یا ویزای ملی فنلاند: ویزای مذکور نیز با اهداف کاری، تحصیلی، کارآفرینی و الحاق خانواده برای متقاضیان صادر می شود. و مدت اعتبار آن هم غالبا بیش از 90 روز می باشد. دارندگان این ویزای فنلاند قانونا پس از ورود به این کشور بایستی برای اخذ مجوز اقامتی خودشان اقدام کنند.

ویزای همراه فنلاند چه نوع ویزایی است؟

کلا راه های اخذ اقامت فنلاند زیاد است. یکی از راه هایی که منجر به اخذ مجوز اقامتی فنلاند می گردد، مهاجرت از طریق الحاق به خانواده است. بدین ترتیب که اتباع کشورهای خارجی که اعضای خانواده اشان در کشور فنلاند هستند می توانند با درخواست ویزایی به نام ویزای خانوادگی فنلاند Finland family visa به این کشور مهاجرت بکنند و از این طریق به اعضای خانواده اشان در فنلاند ملحق شوند. با این شرایط باید مشخص شود که چگونه میتوان ویزای همراه فنلاند را درخواست داد و چه کسی عضو خانواده محسوب شده و مشمول اخذ ویزای همراه فنلاند است.

شرایط لازم برای اخذ ویزای همراه فنلاند

شرط اصلی و اولیه برای درخواست ویزای همراه یا همان ویزای خانوادگی فنلاند داشتن عضو یا اعضایی از خانواده در این کشور است. از همین رو نیز اسپانسر برای درخواست این ویزا نیز مهم و حیاتی است. اسپانسر می تواند دانشجو، کارگر و یا سرمایه گذار و حتی کارآفرین در کشور فنلاند باشد. طبق قوانین فنلاند نیز اسپانسر ویزای همراه این کشور می تواند یکی از افراد زیر باشد:

 • شهروند فنلاند
 • مقیم فنلاند

و اما افرادی که قانونا مشمول درخواست ویزای همراه فنلاند هستند شامل:

 • همسر
 • نامزد
 • فرزند زیر 18 سال
 • فرزندخوانده زیر 18 سال

همچنین در موارد خاصی ویزای همراه فنلاند برای افرادی نیز صادر می شود که روابط خیلی نزدیکی با اسپانسر دارند و زمانی هم که متقاضی برای این ویزای فنلاند درخواست می دهد بایستی ثابت بکند که شخص اسپانسر همسر قانونی، فرزند و یا والدینش می باشد.

فرآیند درخواست ویزای همراه فنلاند

یکی از سوالات متداول در خصوص اخذ شرایط ویزای همراه فنلاند این است که چه زمانی برای درخواست این ویزا مناسب است؟ اگر اسپانسری دارید که شهروند فنلاند و یا مقیم این کشور است بنابراین شما هر زمانی که ارداده کنید می توانید برای دریافت ویزای همراه فنلاند اقدام بکنید. منتها بشرط اینکه از قبل مدارک و شرایط ویزای همراه فنلاند را تهیه بکنید و با مراحل این کار نیز آشنا باشد.

و اما برای اخذ این ویزای فنلاند نیز طی مراحل زیر توسط متقاضیان امری الزامی است:

مراحل درخواست ویزای همراه فنلاند

مرحله 1 آماده سازی تمامی مدارک لازم
مرحله 2 درخواست ویزا از طریق سفارت فنلاند
مرحله 3 پرداخت هزینه ویزا و تحویل مدارک به سفارت
مرحله 4 حضور در مصاحبه ویزا
مرحله 5 انتظار برای دریافت پاسخ از سفارت

مزایای دریافت ویزای همراه فنلاند

کلا دریافت ویزای فنلاند مخصوصا ویزای بلند مدت این کشور مزایا و امتیازات زیادی را به همراه دارد. در این میان دارنده ویزای همراه فنلاند نیز از این امتیازات بهره مند است. که از جمله این امتیازات نیز می توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

در ضمن ناگفته نماند که ویزای همراه فنلاند در ابتداء تا مدت 12 ماه اعتبار دارد. ولی بسته به شرایطی ممکن است حتی تا 4 سال نیز اعتبار داشته باشد. طبق قانون فنلاند، اگر شما دارای مجوز اقامتی نوع B باشید شما می توانید این ویزا را برای یکسال دیگر تمدید بکنید. اما در صورت داشتن مجوز اقامتی نوع A می توانید ویزایتان را هر 4 سال یکبار تمدید بکنید. در ضمن از دیگر امتیازات اخذ ویزای همراه فنلاند این است که شما پس از 5 سال اقامت در این کشور می توانید برای اخذ اقامت دائم (PR) و بعد از 5 سال اقامت دائمی در این کشور نیز به پاسپورت فنلاندی دست یابید.

هزینه و مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای همراه فنلاند

معمولا هزینه درخواست ویزای همراه فنلاند بسته به روش درخواست متفاوت است. مثلا هزینه درخواست الکترونیک این ویزا در حدود EUR470 (یورو) است. در حالی که هزینه درخواست کاغذی ویزای مذکور در حدود EUR520 (یورو) می باشد. در ضمن برای تمدید این ویزا نیز هزینه ای بایستی پرداخت شود. مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای همراه فنلاند نیز بسته به فاکتورها و عوامل مختلفی ممکن است از 2 هفته تا حداکثر 1 ماه نیز طول بکشد. اگر شما هم بدنبال اطلاع از راه های مختلف و شرایط مهاجرت به فنلاند و نیز آگاهی در خصوص اخذ اقامت و تابعیت فنلاندی هستید، شما می توانید با تیم کارشناسان مجربمان در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

 

سلب مسئولیت: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی است، توسط فارنت تهیه نشده و این وبسایت مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید