گوگل یک پلی استور جدید برای تبلت‌ها و گوشی‌های تاشو معرفی می‌کند
گوگل قرار است تغییرات بزرگی در پلی استور گوشی‌های تاشو و تبلت‌ها ایجاد کند. این شرکت اکنون اپلیکیشن‌هایی را ترجیح می‌دهد که مقیاس‌بندی خوبی دارند و از جهت‌گیری عمودی و افقی پشتیبانی می‌کنند.

در واقع هدف گوگل این است که پلی استور را برای دستگاه‌های با صفحه‌نمایش بزرگ اصلاح کند. این شرکت اولین بار در جریان رویداد Google I/O سال گذشته درباره این تغییرات صحبت کرد. حالا چهار تغییر اصلی را معرفی کرده که به کاربران اجازه می‌دهند اپلیکیشن‌های مناسب برای صفحه‌نمایش بزرگ را پیدا کنند و تجربه کلی پلی استور خود در این دستگاه‌های بزرگ بهبود ببخشند.

گوگل همچنین بازی‌هایی با ویدیوهای با کیفیت بالا را در اولویت قرار داده و کاربران می‌توانند بنرهای ویدیویی را در بالای صفحه فهرست یک بازی مشاهده کنند تا بتوانند قبل از دانلود آن با گیم پلی آن آشنا شوند. این شرکت همچنین صفحات توضیحات اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها را در یک طرح چند ستونی سازماندهی داده است که محتوا را در صفحه فهرست اپلیکیشن‌ها بالاتر می‌برد.

از طرفی، گوگل برای اینکه اپلیکیشن‌ها در صفحه تبلت‌ها و گوشی‌های تاشو خوب به نظر برسند، چندین تغییر در رتبه‌بندی آن‌ها در فروشگاه پلی استور ایجاد کرده است. اپلیکیشن‌هایی که با اندازه دستگاه‌ها به خوبی تغییر سایز دهند و از هر دو جهت‌گیری عمودی و افقی پشتیبانی کنند، رتبه بهتری خواهند داشت. در واقع گوگل با این روش می‌خواهد توسعه‌دهندگان را ترغیب کند تا اپلیکیشن‌های خود را برای دستگاه‌های با صفحه‌نمایش بزرگ مناسب‌‌سازی کنند.

گوگل همچنین در حال بهبود ناوبری فروشگاه پلی استور برای دستگاه‌های بزرگ است. یک نوار ناوبری در سمت چپ تبلت‌ها، کروم بوک‌ها و گوشی‌های تاشو خواهید دید که آیتم‌های منو را به انگشتان شست شما نزدیک‌تر می‌کند و دسترسی به آن‌ها را راحت‌‌تر خواهد کرد، مخصوصا اگر دستگاه در حالت افقی قرار داشته باشد.

همچنین یک قابلیت جستجوی اسپلیت ارائه شده که پیدا کردن و مقایسه اپلیکیشن‌ها را از داخل صفحه نتایج جستجو در پلی استور آسان‌تر می‌کند. با این قابلیت، کاربران خواهند توانست نتایج جستجو و صفحات توضیحات اپلیکیشن‌ها را در کنار هم ببینند.

این تغییرات قرار است از هفته‌های آینده اعمال شوند و باید ببینیم میزان رضایت کاربران از آن‌ها چقدر خواهد بود.

منبع

androidauthorityRelated Posts

دیدگاهتان را بنویسید