گوگل نسخه پولی کروم را معرفی کرد


بر اساس آخرین اخبار، گوگل برای مقابله با تهدیدات پیشرفته ای مانند فیشینگ، نسخه پریمیوم سازمانی کروم را معرفی کرده است.

به گفته TechNock، گوگل کروم به عنوان محبوب ترین مرورگر وب شناخته می شود و به دلیل سهولت استفاده و کتابخانه گسترده افزونه ها مورد تحسین همه قرار می گیرد. اگرچه Chrome با ویژگی‌های داخلی خود امنیت را در اولویت قرار می‌دهد، تهدیدهای پیشرفته به محافظت بیشتری نیاز دارند. با درک این نیاز، گوگل اخیراً مرورگر Chrome Enterprise Premium را برای مشاغلی طراحی کرده است که به دنبال امنیت بیشتر برای داده های خود هستند.

Enterprise Chrome یک رویکرد دو جانبه ارائه می دهد: یکی “Core Enterprise Chrome” (رایگان) و دیگری “Premium Enterprise Chrome” (پرداخت شده). Chrome Enterprise کسب و کار اصلی را به ویژگی‌های امنیتی ضروری، مانند به‌روزرسانی خودکار برای اصلاح آسیب‌پذیری‌ها و مدیریت متمرکز مجوزهای وب‌سایت در همه دستگاه‌ها، مجهز می‌کند. همچنین در برابر بدافزارها و تلاش‌های فیشینگ مقاومت می‌کند و سطح اولیه‌ای از امنیت را فراهم می‌کند.

در مقابل، Premium Enterprise Chrome با ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند پیشگیری از از دست دادن داده (DLP) امنیت را افزایش می‌دهد. این به کسب‌وکارها کمک می‌کند سیاست‌هایی را تعریف و اجرا کنند که آپلود یا انتشار داده‌های حساس را محدود می‌کند. علاوه بر این، Chrome Enterprise Premium دارای یک اسکن بدافزار عمیق است که محافظت جامع تری در برابر بدافزار ارائه می دهد.

علاوه بر این، Chrome Enterprise Premium از نصب افزونه‌های غیرمجاز جلوگیری می‌کند و در نتیجه حملات احتمالی هکرها را به حداقل می‌رساند. ناگفته نماند، این نسخه کروم با برنامه هایی مانند Google Workspace ادغام می شود و گردش کار را ساده می کند. این یک اکوسیستم تجاری منسجم را تقویت می کند.

در حالی که Chrome Enterprise بر کسب و کارها متمرکز است، Google همچنان متعهد به محافظت از کاربران فردی است. افراد حاضر در Mountainview در حال آزمایش ویژگی‌های امنیتی بهبود یافته در مرورگر استاندارد کروم هستند. این بهبودها به کاربران کنترل دقیق تری بر مجوزهای وب سایت می دهد و می تواند دسترسی به داده های حساس مانند میکروفون یا مکان را محدود کند.

این تغییرات به ظاهر جزئی دسترسی به وب سایت را تا حد زیادی محدود می کند و از حریم خصوصی کاربران محافظت می کند. در نتیجه، Chrome شرکتی ممتاز، کسب‌وکارها را به ابزارهای امنیتی قدرتمندی مانند DLP و اسکن پیشرفته بدافزار مجهز می‌کند.

اگرچه رایگان است، Chrome Enterprise Core مجموعه ای مفید از ویژگی های امنیتی را ارائه می دهد. علاوه بر این، تعهد گوگل به امنیت تک تک کاربران از طریق بهبود کنترل‌های مجوز، بر رویکرد جامع این شرکت برای امنیت وب تأکید می‌کند.

Related Posts