گلکسی زد فولد 5 و گلکسی زد فلیپ 5 از آن‌چه تصور می‌کنید مقاوم‌ترند!


گوشی‌های گلکسی زد فولد 5 و گلکسی زد فلیپ 5 سامسونگ اخیرا معرفی شدند و حالا ویدیوی آزمون دوام آن‌ها منتشر شده است.

در سال‌های گذشته یکی از بزرگترین انتقاداتی که به گوشی‌های تاشو سامسونگ و سایر شرکت‌ها وارد می‌شد دوام آن بود، چراکه این گوشی‌ها در تست‌های دوام خیلی زود می‌شکستند. با این حال، آزمون دوام گلکسی زد فلیپ 5 و گلکسی زد فولد 5 نشان می‌دهد که تاشوهای جدید سامسونگ بادوام‌تر از آن چیزی هستند که فکرش را می‌کردیم.

یک یوتیوبر سرشناس به نام Mrkeybrd تست دوام گلکسی زد فلیپ 5 را به صورت زنده پخش کرده و در نهایت موفق شده این گوشی را بعد از صدها هزار بار تا کردن بشکند. البته این تست برخلاف تست سامسونگ که از یک ماشین برای تا کردن گوشی استفاده کرده، به‌طور دستی انجام شده و در هر بار تا کردن دستگاه سطوح مختلفی از فشار و سرعت به ان وارد شده است.

سامسونگ گفته بود که گوشی‌های گلکسی زد فلیپ 5 و زد فولد 5 تا 200 هزار بار تا شدن را می‌توانند تحمل کنند، اما در این تست دستی، زد فلیپ 5 توانسته دو برابر این مقدار را دوام بیاورد و تا 400 هزار بار تا شدن را قبل از شکست کامل تحمل کند.

البته این رکورد، بدون آسیب وارد شدن به گوشی به دست نیامده است. پس از 220 هزار بار تا کردن زد فلیپ 5، لولای آن تا حدودی شروع به باز شدن کرد، اما دستگاه همچنان کار می‌کرد. پس از بار 400 هزارم، گوشی یاز هم کار می‌کرد، اما در نهایت در عدد 401,146 شکست و نمایشگر آن کاملا از بین رفت. این یک رکورد عالی برای گوشی تاشو سامسونگ محسوب می‌شود، چرا که گوشی رقیب آن بعنی موتورولا ریزر پلاس در همان آزمایش پس از 126,266 بار تا شدن شکسته شد.

آزمون دوام کلاسیک گلکسی زد فولد 5 نیز توسط یک یوتیوبر دیگر به نام JerryRigEverything انجام شده است. این یوتیوبر، لولا و نمایشگر گلکسی زد فولد 5 را در برابر تست‌های خراش، شعله‌ آتش و خم کردن قرار داده است. گفتنی است اخیرا گوشی تاشو پیکسل فولد گوگل در همین تست‌ها در هم شکسته بود و این موضوع نشان‌دهنده برتری سامسونگ در ساخت گوشی‌های تاشو است.

گوشی‌های گلکسی زد فلیپ 5 و گلکسی زد فولد 5 هم‌اکنون برای پیش‌سفارش قابل دسترس هستند.

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید