کوالکام پردازنده‌های اسنپ‌دراگون G را برای کنسول‌های دستی معرفی کرد
کوالکام سری جدیدی از پردازنده‌ها به نام اسنپ‌دراگون G معرفی کرده است. سری G برای کنسول‌های بازی دستی طراحی شده و شامل سه تراشه اسنپدراگون G1 نسل 1، G2 نسل 1 و G3x نسل 2 می‌شود.

اسنپ‌دراگون G3x نسل 2

این تراشه یک پردازنده پرچم‌دار بوده و جایگزین اسنپ‌دراگون G3x نسل 1 شده که در کنسول Razer Edge 5G استفاده شده بود. کوالکام ادعا کرده که عملکرد CPU این تراشه 30 درصد و عملکرد GPU آن 2 برابر سریع‌تر از نسل قبلی است. این تراشه دارای هشت هسته Kryo کوالکام و پردازنده گرافیکی Adreno A32 است.

تراشه G3x نسل 2 همچنین از قابلیت رهگیری پرتو، وضوح بالای بازی و واقعیت توسعه‌یافته (XR) پشتیبانی می‌کند. این تراشه از بلوتوث کم‌تاخیر و فناوری صدای اسنپدراگون بهره می‌برد و همچنین اتصال وای‌فای 7 High-Band Simultaneous و ردیابی 5G sub-6 و mWaveray را ارائه می‌کند.

اسنپ‌دراگون G2 نسل 1

این تراشه دارای هشت هسته Kryo کوالکام، یک پردازنده گرافیکی بهینه‌شده Adreno A21 و یک مودم-RF 5G اسنپ‌دراگون X62 با قابلیت اتصال 5G و وای‌فای 6/6E است این تراشه از سیستم اتصال موبایلی Qualcomm FastConnect 6700 پشتیبانی می‌کند و از نظر عملکرد بین مدل‌های G3x نسل 2 و G1x نسل 1 قرار دارد که قادر به انجام اکثر بازی‌های موبایلی و ابری خواهد بود.

اسنپدراگون G1 نسل 1

این تراشه از هشت هسته Kryo و پردازنده گرافیکی Areno A11 بهره می‌برد و به‌گفته کوالکام برای اجرای بازی‌های دستی بدون نیاز به فن طراحی شده است و عمدتا در دستگاه‌های استریم ابری استفاده خواهد شد.

کوالکام هنوز صحبتی درباره زمان عرضه این پردازنده‌ها نکرده است و مشخص نیست که دستگاه‌های مجهز به آن‌ها چه زمانی وارد بازار خواهند شد. با این‌حال، کوالکام گفته است که با چند برند از جمله AyaNeo و Thundercomm برای استفاده از پردازنده‌های سری اسنپ‌دراگون G در دستگاه‌های آینده این شرکت‌ها همکاری می‌کند.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید