کلیسای ناجی روی خون از مناظر سنت پترزبورگ


روسیه همیشه کشوری پر از رمز و راز و شگفتی بوده است. جاذبه های آن تاریخی غنی و پرماجرا دارند. کلیسای ناجی روی خون یک سازه عظیم و گران قیمت با تاریخ غم انگیز است. فاجعه پشت آن سال ها توسط اشراف روس در روسیه تزاری صحبت می شد. کلیسایی که ادای احترام به اسکندر دوم و مرگ غم انگیز اوست. این کلیسای باورنکردنی در حال حاضر به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در تمام روسیه و به ویژه در سنت پترزبورگ تبدیل شده است. اگر روزی خود را در روسیه یافتید بد نیست سری به این کلیسا بزنید و از شگفتی کلیسا و ذوق هنری و معماری آن دیدن کنید. در این مقاله شما را با کلیسای ناجی خون یا کلیسای ناجی در خون آشنا می کنیم.

نمایی از کلیسای ناجی روی خون در سن پترزبورگ

آشنایی با ناجی کلیسای خون

کلیسای ناجی روی خون یا کلیسای ناجی روی خون شگفت‌انگیزترین اثر معماری است که تا به حال در تمام زندگی خود دیده‌اید. 9 گنبد با موزاییک و جواهرات گران قیمت تزئین شده و از جذاب ترین رنگ های دنیا استفاده شده است. می توانید وارد شوید تور روسیه از این کلیسای جذاب دیدن کنید.

تمام نمای بیرونی کلیسا مملو از نقاشی های جذاب، آثار معماران و هنرمندان مشهور آن زمان است. کاشی‌های رنگارنگ و رنگ‌آمیزی شده در سرتاسر در تضاد کامل با معماری سخت‌گیرانه سنت پترزبورگ است.

البته معماری فضای بیرونی در مقایسه با آنچه در داخل می بینید بسیار ساده تر به نظر می رسد. معماری شگفت انگیزی که در نوع خود بی نظیر است. از ویژگی های مهم این کلیسا می توان به کاشی های رنگارنگ، نقاشی های تماماً کاشی کاری شده و محل کشته شدن اسکندر دوم و موزاییک های خون روی زمین اشاره کرد.

برخلاف تاریخ خونین کلیسا، ظاهر آن کاملا رنگارنگ و زیبا است. به هر طرف که نگاه کنید متوجه خواهید شد که چقدر بزرگ، رنگارنگ و گران است. 400 متر موزاییک رنگی تنها در سقف آن به کار رفته و گنبدهای آن با معرق رنگی و روکش طلا تزئین شده است. فضای داخلی با سنگ های قیمتی، سنگ مرمر صورتی، جواهرات و طلا تزئین شده است و کارهای پیچیده مرمر، اونیکس و گچ کاری هر بیننده ای را به وجد می آورد. نه تنها سقف و دیوارها تزئینات خیره کننده ای دارند، بلکه کف کلیسای جامع از سنگ مرمر رنگارنگ جنوا ساخته شده است و تمام درها به رنگ برنز با روکش طلا طراحی شده اند.

تمام تمرکز این کلیسا نشان دادن مقدس، رنگارنگ و ارزشمند است. ساخت این کلیسا پس از آن 4.5 میلیون روبل هزینه داشت. این کلیسا 7500 متر مربع مساحت دارد و سنگ های نیمه قیمتی، یشم، کریستال های کوه و توپاز به صورت مجلل در داخل و خارج تزئین شده اند.

تمام نقاشی هایی که در فضای داخلی می بینید با موزاییک حل شده اند. همه آنها صحنه هایی از کتاب مقدس هستند و داستان هایی را بیان می کنند که زمانی در کتاب مقدس گفته شده است.

قابل توجه ترین نقاشی های موجود مربوط به صحنه های مصلوب شدن حضرت عیسی مسیح علیه السلام است. در کنار آن 20 تخته سنگ گرانیت حکاکی شده درباره وقایع مهم دوران سلطنت اسکندر دوم و اصلاحات او مانند الغای رعیت، برده داری و پیروزی روسیه بر ترکیه وجود دارد.

معماری داخلی کلیسای ناجی روی خون، سنت پترزبورگ

تاریخچه ساخت کلیسای ناجی در خون.

در اول مارس 1881 امپراتور روسیه الکساندر دوم از سنت پترزبورگ دیدن کرد. این پادشاه محبوبیت زیادی نزد مردم نداشت و مردم عادی تمایلی به ادامه زندگی او نداشتند.

در همان روزی که او به شهر رسید، بمبی توسط ایگناتیوس گرینویتسکی، یکی از اعضای گروه اراده مردم، در آنجا منفجر شد. این گروه در آن زمان با تصمیماتی مانند لغو برده داری در روسیه توسط الکساندر دوم مخالف بودند. این بمب به شدت امپراطور را مجروح کرد و چند روز بعد او را کشت.

پسرش الکساندر سوم که جانشین تاج و تخت شد دستور ساخت کلیسای ناجی خون را داد که پدرش در آنجا کشته شد. ساخت آن در 6 اکتبر 1883 بر روی خاکریز کانال کاترین که امروزه به کانال گریباید معروف است آغاز شد و در سال 1907 به پایان رسید. این کلیسا یک سال بعد مقدس و آماده بهره برداری شد.

کلیسای جامع به یادبود امپراتور تبدیل شد و نماد پشیمانی مردم روسیه از قتل او بود. هزینه ساخت آن توسط خانواده سلطنتی و چندین اشراف سلطنتی تامین شد.

اما علاوه بر این، بسیاری از مردم، از جمله مردم کشورهای اسلاو، هزینه ساخت آن را می پردازند و کمک های مالی جمع آوری می کنند. کاشی های رنگارنگ در سرتاسر نمای بیرونی کلیسا دیده می شود که نماد کشورهای اهداکننده است.

معماری ساختمان‌ها و کلیساهایی که در سن پترزبورگ دیده می‌شوند، سنگین و اغلب بی‌احساس هستند، و اگرچه باشکوه هستند، اما هنوز کمی خشک و خشن به نظر می‌رسند.

سبک معماری کلیسای جامع متفاوت است. این معماری بر اساس مدل های ساختاری مسکو و یاروسلاول در نیمه اول قرن هفدهم است و بسیار شبیه به کلیسای سنت باستیل در مسکو است.

معماران برجسته این کلیسا، معمار آلفرد پارلند و ارشماندریت ایگناتیوس (مالیشف) از بهترین معماران زمان خود بودند. این کلیسا به عنوان بزرگترین کلیسای ارتدکس در جهان شناخته می شود و قسمت های مختلف آن به قدری زیبا در کنار هم قرار گرفته اند که عدم تقارن آن یک جاذبه گردشگری مجزا برای کلیسا و شهر است.

کلیسای نجات دهنده خون در دهه 1930 زمانی که بلشویک ها به اماکن مذهبی حمله کردند و بسیاری از کلیساها را در سراسر کشور ویران کردند، بسته شد. به مدت 30 سال این کلیسا بسته و بازسازی شد و در نهایت در سال 1997 نه به عنوان یک مکان عبادت بلکه به عنوان یک جاذبه توریستی با تمام شکوه سابق خود بازگشایی شد.

معماری در کلیسای ناجی بر روی خون

ویژگی های معماری کلیسای خون ریخته شده.

ویژگی های معماری کلیسای Savior on Blood آنقدر زیاد است که هرچه بیشتر در مورد آن صحبت می کنم کمتر می توانم نشان دهم که این کلیسا چقدر ظریف و باشکوه ساخته شده است. اما من می توانم کمی از ظاهر آن برای شما بگویم تا متوجه شوید که چرا اینقدر مردم را در سراسر جهان مجذوب خود کرده است.

ظاهر

معبد منجی خون شکلی نامتقارن دارد و از شرق به غرب کشیده شده است. نزدیک ضلع شرقی 3 محراب نیم دایره با گنبدهای مسی طلاکاری شده قرار دارد.

جذاب ترین و در ظاهر کلیسا به چشم می آید که مربوط به نقاشی و رنگارنگ بودن معبد است. دکور سفید به دور پس زمینه آجری قرمز قهوه ای مانند توری پیچیده شده و کاملاً افسانه ای و رویایی به نظر می رسد.

اگرچه این کلیسا یادگار یک رویداد غم انگیز در تاریخ روسیه است، اما کاملاً رنگارنگ است و به زیبایی با کاشی های آبی، زرد، سفید و سبز و همچنین توری های طلاکاری شده تزئین شده است. گویی معمار فکر می کرد که هر چه بیشتر آن را نقاشی کند، مردم بیشتر آن را به یاد خواهند آورد، تزار روسیه الکساندر دوم در اینجا کشته شد.

گنبدها

9 گنبد نامتقارن جذاب ترین قسمت این کلیسا است. معمار پارلند در تزئین گنبدها از نقوش و تزئینات کلیساهای روسی قرن هفدهم استفاده کرد. این یک تصمیم جسورانه و بی ادبانه بود. او از 1000 متر کاشی لعابدار در سقف استفاده کرد.

موزاییک

بسیاری از شرکت ها، از جمله معروف ترین شرکت های موزاییک اروپایی، در مسابقه بهترین موزاییک برای کلیسای ناجی روی خون به رقابت پرداختند و کارگاه خصوصی موزاییک اسکندر و ولادیمیر فرولووی برنده شد.

موزاییک‌هایی که او طراحی کرد ارزان‌ترین ساخت بودند و بهترین دوام را در هوای سرد روسیه داشتند. بهترین هنرمندان از جمله نستوروف، واسنتسف، ریابوشکین و 30 نفر دیگر روی نقاشی این کاشی ها کار کردند.

موزاییک های St. Jacob، Vetimius و Eustatius بر اساس نسخه اصلی F. Afanasyev بر روی Kokoshnik باشکوه طراحی شده اند.

نمای غربی کلیسا

نمای غربی کلیسای جامع رو به کانال Griboedov است. در این سمت، برج ناقوس در مجاورت بدنه اصلی کلیسا قرار دارد و تمرکز اصلی بر روی طرح صلیب آبی است. این تصویر تمثیلی از شاه شهید (اسکندر دوم) است.

در این نقاشی، چهره مسیح درمانده، چشمانش فرورفته و رنج بر چهره او نوشته شده است. طیف رنگی کاشی ها خاکستری تیره، زیتونی و زرد پررنگ است.

در فرورفتگی های مربعی برج ناقوس در سه طرف پایه 134 نشان موزاییکی از تمام استان ها و مناطق امپراتوری روسیه و برخی از شهرها وجود دارد که نشان دهنده غم و اندوه همه مردم و این واقعیت است که این بنا توسط همه ساخته شده است. نمادهای موزاییک روسیه با توجه به طرح های هنرمند پیوتر چرکاسوف ایجاد شده است.

نمای شمال و شرق

باغ مایکل منظره ای است که می توانید در شمال و شرق کلیسای ناجی روی خون ببینید. ورودی اصلی در قسمت شمالی قرار دارد و در این قسمت می توانید یکی از مهمترین نقاشی ها – رستاخیز مسیح اثر میخائیل نستروف را ببینید. در قسمت شرقی نیز می توانید طرح ناجی برکت را ببینید.

نرده با طرح گل و ساقه به طول 250 متر در این قسمت ادامه دارد و یکی از زیباترین نرده های سن پترزبورگ است.

نمای جنوبی

در کنار خیابان نوسکی، نمای جنوبی ناجی غرق در خون است. ترکیب موزاییکی «مسیح در شکوه»، اثر هنرمند نیکلای کوشلوف، در مرغداری او به وضوح قابل مشاهده است. این موزاییک با شکوه ترین نقاشی روی کاشی است.

قسمت مرکزی نماهای جنوبی و شمالی برج ناقوس را صحنه های تجلیل از حضرت عیسی (ع) اشغال کرده است. در ضلع جنوبی، احاطه شده توسط نشان های اسلحه، موزاییکی با عنوان “باکره با کودک ابدی و مقدسین آینده یواخیم و آنا” وجود دارد که بر اساس نسخه اصلی توسط هنرمند N. A. Bruni ساخته شده است.

کلیسای ناجی روی خون، سنت پترزبورگ

بهترین زمان سال برای بازدید از کلیسای ناجی روی خون.

روسیه کشوری با آب و هوای سرد است و به طور کلی زمستان های سخت و طولانی دارد. افراد کمی زمستان را برای سفر به این کشور انتخاب می کنند.

تابستان بهترین زمان برای بازدید از کلیسا است و از 1 می تا 30 سپتامبر از ساعت 18 تا 22:30 مردم برای بازدید از این کلیسا می آیند. این زمان به شب های سفید روسیه معروف است و مردم از اینجا دیدن می کنند. اگر قصد دارید در تابستان به روسیه سفر کنید تور تابستانی روسیه در ایرلاین، ما آریاک را توصیه می کنیم. با رزرو پکیج سفر، هزینه های سفر شما کاهش می یابد.

این کلیسا در هر بازدید می تواند 1600 نفر را در خود جای دهد. بنابراین، هر زمانی از سال که بازدید کنید، فضای زیادی برای کاوش خواهید داشت.

قیمت بلیط برای مسافران خارجی 400 روبل و برای کودکان زیر 7 سال رایگان است. شما می توانید همه روزه به جز چهارشنبه ها که تعطیل است از این کلیسا دیدن کنید.

سفری هیجان انگیز به روسیه با آریاک سفر

روسیه همیشه کشوری پر از شگفتی و زیبایی بوده است. از کلیساها و سازه های باستانی تا شب های سفید آن، به هر کجا که نگاه کنید، چیزی جز تاریخ غنی آن نخواهید دید. زمانی که ممکن است از این کشور یخی و سرد عبور کرده باشید. کلیسای ناجی در خون را فراموش نکنید. در این مقاله سعی کردم تا حد زیادی شگفتی های آن را به شما معرفی کنم. از فلسفه غم انگیز معماری آن گرفته تا اتفاقاتی که دیوارهای کلیسا شاهد آن هستند. اکنون جهان اطراف کلیسا در آرامش است. خبری از سربازان آلمانی، مرگ و خون نیست. آژانس مسافرتی آریاک سفر با ارائه بهترین خدمات همواره سعی در جلب رضایت مشتریان خود دارد. با خرید تور به شهرهای داخلی و خارجی، تجربه خوشایندی را برای شما رقم می زنیم. مطمئن باشید با یک تست برای همیشه مشتری این نمایندگی خواهید شد. خرید بلیط، رزرو تور و رزرو هتل از طریق سایت. برای دریافت خدمات بیشتر با کارشناسان آریاک سفر تماس بگیرید.

منبع: آژانس مسافرتی آریاک سفرwww.aryaktravel.com

سلب مسئولیت: این مقاله یک گزارش تبلیغاتی است. توسط فارنت تهیه نشده است و این وب سایت مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید