کشف اثرات منحصر به فرد و جدید چای کامبوجا – One Knock


محققان دریافته‌اند که میکروب‌های موجود در چای کامبوجا می‌توانند اثراتی مانند گرسنگی بر متابولیسم چربی ایجاد کنند.

من گزارش میدم مجرداین تحقیق که توسط تیمی در دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل انجام شده و اخیراً در مجله PLOS Genetics منتشر شده است، نشان می‌دهد که این میکروب‌ها می‌توانند ژن‌های مرتبط با متابولیسم چربی را تغییر دهند و منجر به کاهش ذخایر چربی در کرم‌های آزمایشگاهی شوند.

چای کامبوجا یک نوشیدنی چای شیرین شده و تخمیر شده است که اخیراً به دلیل فواید سلامتی آن مانند کاهش فشار خون، پیشگیری از سرطان و محافظت در برابر بیماری‌های متابولیک و سموم کبدی محبوبیت پیدا کرده است. اعتقاد بر این است که فواید کامبوجا از میکروب های پروبیوتیک و اثرات آنها بر متابولیسم ناشی می شود، اما ادعاهای سلامتی آن در انسان به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته است.

روش تحقیق و نتیجه گیری

گروه تحقیقاتی داون بررسی کردند که چگونه میکروب‌های چای کامبوچا بر متابولیسم اثر می‌گذارند و آنها را به کرم C. elegans می‌خورند. محققان دریافتند که مخمرها و باکتری ها در روده کرم ها مستعمره شده و تغییرات متابولیکی مشابه آنچه در روزه داری رخ می دهد، ایجاد می کنند. میکروب‌ها فعالیت ژن‌های دخیل در متابولیسم چربی را تغییر می‌دهند و باعث می‌شوند پروتئین‌های بیشتری تولید کنند که چربی را تجزیه می‌کنند و پروتئین‌های کمتری تولید کنند که نوعی مولکول چربی به نام تری گلیسیرید را تشکیل می‌دهند. این تغییرات با هم باعث کاهش ذخایر چربی در کرم ها می شود.

تصویر دسته کوچکی از چای کامبوچا در حال تخمیر در آزمایشگاه

نتایج جدید بینشی را در مورد اینکه چگونه پروبیوتیک‌های چای کامبوجا متابولیسم را در نمونه‌های کرم تغییر می‌دهند و همچنین به نحوه تأثیر این میکروب‌ها بر متابولیسم انسان اشاره می‌کند. توجه به این نکته ضروری است که تحقیقات بیشتری برای اثبات اثرات کامبوجا بر انسان، مانند اثرات روی کرم C. elegans مورد مطالعه، مورد نیاز است، اما محققان می گویند این یافته ها با مزایای سلامتی در انسان مطابقت دارد.

ما مشاهده کردیم که در حیواناتی که با رژیم غذایی متشکل از میکروب‌های پروبیوتیک موجود در چای کامبوجا تغذیه می‌شوند، تجمع چربی کاهش می‌یابد و سطح تری گلیسیرید آن‌ها پایین‌تر است و گلبول‌های چربی آنها (ارگانی که چربی را در سلول ذخیره می‌کند) کوچک‌تر از سایر حیوانات است. حیوانات رژیم غذایی متفاوتی دارند و این ما را شگفت زده کرد. این یافته ها نشان می دهد که میکروب های موجود در چای کامبوجا حتی با وجود مواد مغذی کافی، حالتی شبیه گرسنگی را در میزبان ایجاد می کنند.

Related Posts