کاربران اپل از کاهش شدید سلامت باتری آیفون 14 و آیفون 14 پرو گلایه دارند
برخی کاربران آیفون 14 و آیفون 14 پرو از کاهش شدید سلامت باتری گوشی‌هایشان شکایت کرده‌اند که یادآور ماجرای «باتری گیت» در سال‌های گذشته است.

این کاربران می‌گویند گوشی‌هایشان در کمتر از یک سال سرویس‌دهی، با کاهش بیش‌از‌حد ظرفیت باتری مواجه شده است. «سم کول» از AppleTrack اخیرا توییت کرده بود که باتری آیفون 14 پرو او به 90 درصد حداکثر ظرفیت خود کاهش یافته که بسیار سریع‌تر از آیفون‌های قبلی اوست.

اپل به‌طور رسمیاعلام کرده باتری گوشی‌های آیفون باید تا 80 درصد ظرفیت اولیه خود را در 500 چرخه شارژ کامل حفظ کنند. گفتنی است سری آیفون 15 قرار است به‌زودی معرفی شود و برخی شایعات ادعا کرده‌اند که این گوشی‌ها در مقایسه با مدل‌های فعلی 10 تا 18 درصد افزایش ظرفیت باتری خواهند داشت.

کول تنها فردی نیست که از کاهش شدید ظرفیت باتری خود خبر داده است. «جوانا استرن» خبرنگار فناوری ورج و وال استریت ژورنال نیز این هفته نوشته بود که آیفون 14 پرو او ظرفیت باتری 88 درصد را نشان می‌دهد. وب‌سایت ورج گزارش‌هایی از کاهش ظرفیت به 93 و 91 درصد و در یک مورد 97 درصد نیز منتشر کرده است. در سال‌های گذشته، گوشی‌های آیفون حداقل تا دو سال استفاده مداوم هیچ کاهش ظرفیت باتری نداشتند.

البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که هزینه تعویض باتری گوشی‌های آیفون 14 و آیفون 14 پرو پس از اتمام گارانتی یک ساله آن‌ها گران‌تر می‌شود. سال گذشته این هزینه با افزایش 30 دلاری، از 69 دلا به 99 دلار رسید.

اپل قابلیت پایش سلامت باتری گوشی‌های آیفون را در آپدیت iOS 11.3 و بعد از ماجرای باتری گیت ارائه کرد که به کاربران اجازه می‌داد تا عملکرد باتری خود را چک کنند. به گفته اپل، ارائه این قابلیت اقدامی برای محافظت از آیفون‌ها در برابر قدیمی شدن باتری‌ها بود.

اپل هنوز واکنشی نسبت به مشکل کاهش شدید سلامت باتری آیفون 14 و آیفون 14 پرو نشان نداده است.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *