چگونه یک چاپ آزمایشی دریافت کنیم؟ نحوه تست چاپ رنگی و سیاه و سفید


اگر به تازگی چاپگری خریداری کرده اید یا در شرف خرید آن هستید، یکی از کارهایی که باید انجام دهید تست چاپ است. اگر پرینترهای زیادی دارید، باید این تست را به طور منظم انجام دهید. اما نمونه پرینت چیست و چگونه می توان نمونه پرینت گرفت؟ در این مقاله نحوه انجام این کار را توضیح خواهیم داد.

پرینت آزمایشی چیست؟

چاپ آزمایشی چاپگر راهی آنلاین برای اطلاع از مشکلات مختلف چاپگر است. به عنوان مثال می توانید ببینید چاپگر شما چه کیفیتی دارد، چقدر رنگ روی صفحه پخش می کند، مشکلی دارد یا خیر و وضعیت کارتریج در چه وضعیتی است. تقریباً تمام چاپگرهای جدید دارای تست کیفیت چاپگر هستند. هیچ دکمه ثابتی برای انجام پرینت آزمایشی وجود ندارد و فرآیند انجام آن برای برندهای مختلف و سیستم عامل های مختلف متفاوت است. روش چاپگرهای HP و Epson با روش چاپگرهای Samsung، Canon و Brother متفاوت است. همچنین اجرای آن در هر نسخه از ویندوز و مک متفاوت است، بنابراین باید اصول اولیه آن را بدانید.

مزایای ساخت پرینت آزمایشی چیست؟

هنگام چاپ آزمایشی، مشکلات زیر مشخص می شود:

 • جریان جوهر ناهموار: اگر کارتریج جوهر مشکل داشته باشد باعث می شود جوهر به طور ناموزون روی صفحه پخش شود و کیفیت چاپ را تحت تاثیر قرار دهد.
 • مغایرت: ممکن است یکی از کارتریج ها خالی یا کم باشد و به عکس چاپ شده آسیب برساند. این مشکل در تست چاپ رنگی مشخص می شود.
 • پیشخوان: اگر برای مدتی از چاپگر استفاده نکنید، ممکن است مقداری جوهر در قسمتی که جوهر بیرون می آید و روی کاغذ می نشیند جمع شود و کیفیت چاپ را تحت تاثیر قرار دهد.

انواع پرینترهای لیزری رنگی و چندکاره را می توانید از تکنولایف خریداری کنید: چاپگر

چه کسی باید پرینت آزمایشی انجام دهد؟

با استفاده از تست چاپ آنلاین می توانید کیفیت چاپ چاپگر خود را تعیین کنید. اگر قصد دارید مقدار زیادی کاغذ چاپ کنید، آزمایش چاپ ثابت می کند که آیا چاپگر شما ظرفیت این مقدار چاپ را دارد یا خیر. همچنین کیفیت عملکرد را در ظرفیت بالا به شما نشان می دهد.
اگر با چاپ رنگی کار می کنید، آزمایش چاپ رنگی به شما این امکان را می دهد که ببینید رنگ کاغذ چگونه است و آیا کیفیت مورد نظر شما را دارد یا خیر. این همچنین به شما اطلاع می دهد که آیا مسیر خروج جوهر مسدود شده است.

عکس تست چاپ رنگی

برای تست آنلاین چاپ رنگی، باید نمونه یا نمونه ای داشته باشید که بتوانید بعد از تست، عملکرد چاپگر خود را با هم مقایسه و اندازه گیری کنید. تصویری را که در زیر مشاهده می کنید در رایانه خود ذخیره کنید و پس از چاپ آن، مشاهده کنید که آیا شباهت یا تفاوتی با نسخه رایانه ای وجود دارد یا خیر.

عکس تست چاپ سیاه و سفید

همچنین می توانید از عکس قبلی برای تست چاپ سیاه و سفید استفاده کنید. سپس خواهید دانست که آیا باید میزان جوهر پخش شده روی کاغذ، کنتراست و شدت تاریکی نورهای روشن را بررسی کنید. همچنین می توانید از عکس دیگری که ما آپلود کرده ایم استفاده کنید.

نحوه تست چاپ

همانطور که گفتیم، همه پرینترهای جدید به شما امکان چاپ آزمایشی را می دهند، اما چاپ آزمایشی رنگی و سیاه و سفید در سیستم عامل های مختلف متفاوت است. سیستم عامل شما هر چه که باشد، ما به شما نحوه آزمایش چاپ را آموزش خواهیم داد.

تست پرینت ویندوز 7

اگر از ویندوز 7 استفاده می کنید، روش زیر را برای چاپ آزمایشی دنبال کنید:

 1. روی Start و سپس Control Panel کلیک کنید.
 2. گزینه Hardware and Sound را انتخاب کنید.
 3. Devices and Printers را پیدا کرده و انتخاب کنید.
 4. نام چاپگر را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید.
 5. برای اجرای تست روی Printer Properties و سپس Print a Test Page کلیک کنید.

تست چاپ ویندوز 8

اگر سیستم عامل شما ویندوز 8 است، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. روی Control Panel کلیک کنید.
 2. گزینه Devices and Printers را انتخاب کرده و نام چاپگر خود را پیدا کنید.
 3. روی چاپگر کلیک راست کنید.
 4. گزینه Printer Properties را انتخاب کنید.
 5. اکنون صفحه آزمایشی چاپ می شود و می توانید وضعیت آن را بررسی کنید.

تست چاپ ویندوز 10

تست ویندوز 10 نیز به صورت زیر انجام می شود. فقط مراحل زیر را طی کن:

 1. از منوی Start گزینه Printers and Scanners را انتخاب کرده و چاپگر خود را انتخاب کنید.
 2. روی گزینه Manage کلیک کنید.
 3. برای شروع تست روی گزینه Print a Test Page کلیک کنید.
 4. وضعیت و کیفیت چاپ را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل در دستگاه، سعی کنید آن را برطرف کنید.

چاپ آزمایشی MacOS

اگر از مک استفاده می کنید، روش های قبلی برای شما کار نمی کنند. برای تست وضعیت چاپگر این مسیر را دنبال کنید:

 1. وارد منوی اپل شوید.
 2. System Preferences را انتخاب کنید و روی Printers & Scanners کلیک کنید.
 3. نام چاپگر خود را انتخاب کنید.
 4. گزینه Open Print Queue را انتخاب کنید. سپس Options and Supplies را بزنید و Utility را انتخاب کنید.
 5. روی گزینه Print Test Page کلیک کنید. اکنون عملیات چاپ آزمایشی انجام شده است.

نتیجه

اگر کار شما مستلزم چاپ زیاد است، بهتر است این آزمایش را در فواصل زمانی معین انجام دهید. به خصوص اگر آن را برای مدتی کنار بگذارید و دوباره به آن برگردید. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که چاپگر شما انواع تصاویر رنگی را به خوبی چاپ می کند و از کیفیت مطلوبی برخوردار است. اگر آموزش تست چاپگر را گذرانده اید، خوشحال می شویم نظرات و تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

تست چاپگر چیست؟

این تست یک تست آنلاین است که به شما کمک می کند مشکلات چاپگر را پیدا کنید. این تست فرآیند ساده ای دارد و می توانید هر هفته آن را انجام دهید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرده و در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهید.

اهمیت تست چاپگر چیست؟

با اجرای تست چاپگر، اگر جوهر نامرتب باشد، جوهر خشک شده باشد و مشکلات دیگری در چاپگر وجود داشته باشد، مشخص می شود و می توانید آن را پیگیری کنید.

چگونه اپلیکیشن threads اینستاگرام را نصب و استفاده کنیم؟

برنامه تم اینستاگرام

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید