چگونه مشکل تاخیر شاتر دوربین گلکسی S24 اولترا را حل کنیم؟
مشکل تاخیر شاتر دوربین گلکسی S24 اولترا ممکن است برای بسیاری از کاربران آزاردهنده باشد. با این‌حال، چند راه برای رفع این مشکل وجود دارد.

گلکسی S24 اولترا به‌عنوان هوشمندترین و پیشرفته‌ترین گوشی اندرویدی سامسونگ روانه بازار شده و در آمازون دارای قیمت پایه 1000 دلار است. اما مشخص شده که این گوشی از تاخیر شاتر دوربین پشتی رنج می‌برد. به نظر می‌رسد که S24 اولترا این مشکل را از نسل قبلی خود یعنی S23 اولترا به ارث برده است که می‌تواند باعث تاری عکس شده و یا تصویر را کمی دیرتر از زمانی که شاتر را فشار می‌دهید، ثبت کند.

کاربران گلکسی S24 اولترا شاید بتوانند این مشکل را با قرار دادن گوشی روی یک سه پایه ثابت و مقایسه آن با پیکسل 8 پرو گوگل بیشتر احساس کنند. تاخیر شاتر دوربین گلکسی S24 اولترا تا 340 میلی‌ثانیه می‌رسد که در مقایسه با پیکسل 8 پرو گوگل بیشتر است.

جالب است بدانید این مشکل یک محدودیت سخت‌افزاری نیست. در واقع دکمه شاتر این گوشی به‌طور پیش‌فرض در One UI 6 با فشار طولانی به فیلم‌برداری سوئیچ می‌کند، که مقصر اصلی مشکل تاخیر شاتر آن است.

کاربران پرچم‌دار سامسونگ با استفاده از گزینه Quick Tap می‌توانند تاخیر شاتر را در نور مناسب تا 87.75 میلی‌ثانیه کاهش دهند. برای استفاده از این گزینه باید برنامه Good Lock را نصب کنید. راه‌حل‌ فوری دیگر در اپ دوربین سامسونگ، استفاده حالت Pro Mode است.

حتی حالت Night Mode نیز می‌تواند سرعت شاتر را بهبود ببخشد، البته در شرایط نوری خوب. در آخر، گزینه‌های دیگری مانند Expert RAW، به خاطر نیاز به پردازش بیشتر ممکن است آن را بدتر کنند.

لازم به ذکر است که آخرین به‌روزرسانی اپ دوربین گلکسی S24 اولترا هنوز این مشکل را حل نکرده است.
Related Posts