چگونه قیمت ارزهای دیجیتال در سال 2023 را پیش بینی کنیم؟


افرادی که در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستند یا به تازگی به این بازار پیوسته اند مدام از خود می پرسند که آینده این بازار چگونه خواهد بود. چگونه می توانیم قیمت ارزهای دیجیتال را پیش بینی کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که طبق برخی موارد می توان قیمت انواع ارزهای دیجیتال و حرکت آنها را تا حد قابل توجهی پیش بینی کرد. اما در نظر داشته باشید که از آنجایی که عوامل مختلفی بر قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر می گذارد، هرگز نمی توان پیش بینی دقیق و کاملی از قیمت این ارزها داشت.

اما هر چه به نکات بیشتری توجه کنید و قبل از پیش بینی موارد بیشتری را در نظر بگیرید، در پیش بینی قیمت آتی ارزهای دیجیتال مختلف دقت بیشتری خواهید داشت. در این مقاله نکاتی را در مورد نحوه پیش بینی قیمت ارز دیجیتال و حرکت آن ها بیان می کنیم. تا آخر با ما باشید

نکاتی که در پیش بینی قیمت ارز دیجیتال باید رعایت کنید!

شاید 4 سال پیش، اگر با افراد آشنا به بازار ارزهای دیجیتال صحبت می کردید، هیچ یک از آنها پیش بینی نمی کردند که قیمت ارز دیجیتال تا زمانی که به این میزان رشد نکند و قیمت بیت کوین به حدود 69 هزار دلار برسد، بازار (NFT) رشد زیادی خواهد داشت، شبکه Terra ارزش خود را از دست می دهد و صرافی (FTX) با مشکل مواجه می شود.

این موارد باعث می شود بگوییم که پیش بینی دقیق آینده بازار ارزهای دیجیتال بسیار دشوار است. اما با توجه به بسیاری از نکات می توان آینده را تا حد زیادی پیش بینی کرد و اقدامات مناسبی برای کسب سود انجام داد. در زیر نکاتی را که می‌تواند دقت پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال را در سال‌های آینده افزایش دهد، با هم بررسی می‌کنیم.

1- قیمت بیت کوین و چرخه های بالا و پایین آن

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان پادشاه دنیای ارزهای دیجیتال، تاثیر زیادی بر قیمت سایر ارزهای دیجیتال که آلت کوین نامیده می شوند، دارد. بیت کوین از سال های اولیه خود فراز و نشیب های خود را داشته است و این روند در زمان های مختلف تکرار شده است. یافتن این چرخه ها به شما این امکان را می دهد که قیمت ارزهای دیجیتال را به روشی بهتر پیش بینی کنید. بسیاری از مردم بر این باورند که نصف شدن بعدی بیت کوین در اوایل سال 2024 اتفاق می افتد و پس از آن بازار می تواند رشد مناسبی داشته باشد.

2- عوامل کلان اقتصادی

با سپری شدن عمر بازار ارزهای دیجیتال، این بازار در بخش های بیشتری از جامعه پذیرفته می شود. مواردی مانند جنگ، تورم، نرخ بهره، عدم اطمینان و بسیاری موارد دیگر از این قبیل می توانند بر قیمت یک ارز دیجیتال تأثیر بگذارند. بنابراین توجه به مواردی از این دست به شما کمک می کند تا قیمت ارز دیجیتال را به نحو بهتری پیش بینی کنید.

3- تحلیل تکنیکال

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید و می تواند کار پیش بینی قیمت ارز دیجیتال در سال های آینده را دقیق تر کند، استفاده از روش های مختلف تحلیل تکنیکال است. در این روش ها افراد با استفاده از گذشته بازار می توانند آینده آن را تا حد معقولی پیش بینی کنند. مسلماً هرچه دانش شما در این زمینه بیشتر باشد و تحلیل های متفاوت بیشتری در کنار هم استفاده کنید، پیش بینی شما دقیق تر و مرتبط تر خواهد بود.

4- تحلیل بنیادی

توجه به تحلیل فاندامنتال از دیگر مواردی است که می توان از آن برای پیش بینی قیمت ارز دیجیتال استفاده کرد. در این نوع تحلیل، افراد ارزش ذاتی یک سکه را بررسی می کنند و می بینند که قیمت آن چقدر می تواند افزایش یابد.

در این تحلیل توجه به مواردی مانند مشکلاتی که سکه باید حل کند و اهمیت آن مشکلات، شاخص (NVT)، شاخص (مقدار تحقق یافته) و شاخص (S2F) از جمله مواردی هستند که توجه به آن ها آنها شما را به سمت تجزیه و تحلیل دقیق تری هدایت می کنند.

آیا قیمت ارزهای دیجیتال در سال 2023 و 2024 افزایش می یابد؟

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که بازار ارزهای دیجیتال به تدریج وارد فاز صعودی خواهد شد. آنها معتقدند که چند ماه پس از شروع این روند صعودی، ممکن است بسیاری از سکه ها و توکن ها سقف قیمت جدیدی را ثبت کنند. از مهم ترین دلایلی که آنها اشاره می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- نصف شدن بیت کوین

یکی از مهمترین رویدادهای آینده نصف شدن بیت کوین جدید است. هر 4 سال ارزش پاداش استخراج بیت کوین نصف می شود که به آن نصف می شود. بررسی تاریخچه بازار نشان می دهد که از زمان Havnig، بازار ارزهای دیجیتال رشد خوبی داشته است. این امر باعث شده است که برخی از کارشناسان روند صعودی بیت کوین و سایر ارزها را پیش بینی کنند.

2- افزایش محبوبیت مالی غیرمتمرکز

یکی دیگر از مواردی که باعث شده بسیاری از افراد و کارشناسان آینده خوبی را برای بیت کوین و به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال پیش بینی کنند، افزایش محبوبیت و استقبال از این بازار است. با افزایش تعداد کاربران و محبوبیت این بازار، تقاضا برای خرید سکه ها و توکن های مختلف افزایش می یابد و این امر بر رشد قیمت آنها تاثیر می گذارد.

3- نوآوری های جدید

وجود نوآوری های جدید مانند هوش مصنوعی، بازی هایی که با سکه و توکن به کاربران پاداش می دهند و (NFT) از دیگر مواردی است که مقبولیت و محبوبیت این بازار را افزایش داده است. چنین مواردی باعث افزایش محبوبیت و کارایی بازار ارزهای دیجیتال می شود و توجه به آن ها می تواند پیش بینی قیمت ارز دیجیتال مورد نظر شما را در آینده دقیق تر کند.

نتیجه

توجه به مواردی مانند قیمت بیت کوین، سیاست های کلان اقتصادی و استفاده از تحلیل های فنی و بنیادی به مردم این امکان را می دهد که قیمت ارز دیجیتال مورد نظر خود را به روشی بهتر و واقعی تر پیش بینی کنند. هرچه افراد بیشتر به این نکات توجه کنند، قیمتی که پیش بینی می کنند دقیق تر و واقعی تر خواهد بود.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که کم کم به فاز صعودی بازار ارزهای دیجیتال نزدیک می شویم و این اهمیت پیش بینی قیمت ارز دیجیتال را افزایش می دهد. با پیش بینی دقیق تر این قیمت می توانید سود بیشتری از خرید و فروش آن کسب کنید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *