چگونه ایلان ماسک با یک تصمیم توییتر را بدتر کرد


به گفته چندین شرکت تجزیه و تحلیل داده، توییتر از کاهش شدید ترافیک گوگل رنج می برد. داده های Sistrix نشان می دهد که بازدید از توییتر در جستجوهای گوگل در ایالات متحده 32 درصد در یک روز کاهش یافته است.

Newzdash گزارش داد که توییتر بین 12 تا 14 درصد از ترافیک خود را در نتایج جستجوی Google برای همه پرسش‌های خبری در ایالات متحده و بریتانیا از دست داده است.

دلیل این امر تصمیم اخیر الون ماسک، مالک توییتر برای محدود کردن تعداد توییت‌های موجود برای مشاهده توسط کاربران مختلف در روز بود. بسیاری از کارشناسان اکنون این را یکی از جدی ترین اشتباهات اخیر در بهینه سازی موتورهای جستجو می دانند.

اگرچه اقدامات ماسک با هدف بهبود تجربه کاربری در توییتر انجام شد، اما بر عملکرد موتور جستجوی گوگل تأثیر گذاشت. گوگل روزانه داده ها را از بسیاری از URL ها می خواند تا فهرست خود را به روز نگه دارد. محدودیت های ماسک مانع از دسترسی گوگل به توییتر می شود و در نتیجه ترافیک جستجو را کاهش می دهد.

در نتیجه، محتوای توییتر کمتر در جستجوهای گوگل برای بسیاری از کلمات کلیدی ظاهر می شود. تجزیه و تحلیل فعلی نشان می دهد که توییتر بر اساس داده های اولیه از بازار ایالات متحده، تقریباً 60000 کلمه کلیدی را از 10 جایگاه برتر در نتایج جستجوی گوگل از دست داده است. منتظر آخرین اخبار فناوری باشید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید