چگونه آیکون های مخفی ویندوز 11 را آشکار کنیم؟ – یک ضربه


آیا دسکتاپ یا نوار وظیفه شما خالی به نظر می رسد؟ با چند کلیک می توانید آیکون های کلاسیک ویندوز را بازگردانید.

من گزارش میدم تکناکویندوز 11 با ارائه ویژگی های جذاب و متنوع، تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد. با استفاده از Snap Layouts، می توانید برای افزایش کارایی چند کار انجام دهید. همچنین در ویندوز 11 می توانید برنامه های اندروید را روی کامپیوتر خود اجرا کنید و حتی آیفون خود را به لپ تاپ متصل کنید.

یکی از تغییراتی که در ویندوز 11 رخ داده حذف آیکون های دسکتاپ است. ممکن است متوجه شده باشید که نمادهای برخی از عملکردهای کلاسیک سیستم از روی دسکتاپ شما حذف شده است. حتی در نوار وظیفه، برخی از نمادهای برنامه های مورد علاقه شما ممکن است حذف شده باشند. به عنوان مثال، نماد رایانه شخصی من دیگر وجود ندارد. اما خوشبختانه بازیابی این آیکون های مخفی در ویندوز 11 بسیار آسان است.

نحوه نمایش آیکون های مخفی در دسکتاپ ویندوز 11

به طور پیش فرض، ویندوز 11 آیکون های پوشه های کاربر و برنامه هایی مانند This PC را مخفی می کند. مراحل زیر را دنبال کنید تا این نمادها و دیگر نمادهای مخفی را بازگردانید.

 1. روی دسکتاپ راست کلیک کنید.
 2. گزینه Customize را انتخاب کنید.
 3. گزینه Themes را انتخاب کنید.
 4. پیوند را در پایین صفحه تنظیمات آیکون دسکتاپ انتخاب کنید.
 5. صفحه تنظیمات آیکون دسکتاپ باز می شود.
 6. کادرهای مربوط به نمادهایی را که می خواهید ببینید، مانند رایانه، فایل های کاربر، سطل بازیافت و کنترل پنل را علامت بزنید.
 7. روی دکمه Apply کلیک کنید.

پس از انجام این مراحل باید بلافاصله آیکون های مورد نظر را در دسکتاپ خود مشاهده کنید. هر زمان که می‌خواهید این نمادها را حذف کنید، مراحل یک تا پنج را تکرار کنید، این بار علامت کادر نمادی را که دیگر نمی‌خواهید ببینید، بردارید. سپس روی دکمه Apply کلیک کنید.

نحوه نمایش آیکون های مخفی در نوار وظیفه ویندوز 11

مکان دیگری که ممکن است بخواهید نمادها را ببینید، نوار وظیفه است. معمولاً هر برنامه ای که روی رایانه شما اجرا می شود یک نماد دارد. اگر این نماد را نمی بینید، احتمالا ویندوز آن را در منوی آیکون های مخفی پنهان کرده است. این منطقه برای نمادهایی است که خاموش شده اند. مراحل زیر را دنبال کنید تا مطمئن شوید همه آیکون ها نمایش داده می شوند.

 1. بر روی نوار وظیفه کلیک راست کنید.
 2. گزینه Settings را در نوار وظیفه انتخاب کنید.
 3. وضعیت کلید منو را به نماد پنهان تغییر دهید و آن را خاموش کنید.
 4. اکنون همه نمادها باید دقیقاً در کنار ساعت در نوار وظیفه قرار گیرند.

اگر می خواهید منوی آیکون مخفی را فعال نگه دارید و به نماد برنامه خاصی اولویت دهید، فقط روی نماد “^” در نوار وظیفه کلیک کنید. سپس روی نمادی که می‌خواهید نمایش داده شود کلیک کنید و آن را به نقطه‌ای از نما بکشید.

این تنها چیزی است که برای نمایش آیکون های مخفی در ویندوز 11 باید بدانید. برای انجام این کار، تنها چند کلیک کافی است. امیدواریم این راهنما برای شما مفید بوده باشد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید