چهار داوطلب خود را به مدت یک سال در یک زیستگاه شبیه سازی شده مریخ حبس کردند


روز یکشنبه، چهار محقق لباس های ویژه پوشیدند و وارد دنیای سرخ شدند، جایی که یک سال زندگی و کار در یک محیط شبیه سازی شده مریخ را سپری خواهند کرد.

زیستگاه CHAPEA ناسا یا آنالوگ تحقیقات عملکرد و سلامت خدمه، این هفته پذیرای مهمانان داوطلبی بود که 378 روز را در دنیای بسته مریخ مانند سپری می کنند تا به آژانس فضایی کمک کنند تا برای ماموریت های آینده به سیاره سرخ آماده شود.

محقق کلی هیوستون، یکی از چهار شرکت کننده در مطالعه کنونی، در یک کنفرانس خبری قبل از ورود به زیستگاه گفت: “من بسیار خوشحالم که بخشی از این خدمه و ماموریت هستم.” “این یک کار و یک فرد خارق العاده است که هم دانشمند و هم یک آزمودنی باشد و داده هایی تولید کند که می تواند روش های جدید و سفر فضایی ایمن تر را امکان پذیر کند.”

هاتسون به همراه مهندس عمران راس براکول، پزشک اورژانس ناتان جونز و میکروبیولوژیست نیروی دریایی ایالات متحده آنکا سلاریو در ماه آوریل برای این مطالعه انتخاب شدند. در سال 2021، ناسا فراخوانی برای داوطلبان برای شهروندان آمریکایی “سالم و با انگیزه” بین سنین 30 تا 55 سال برای شرکت در اولین ماموریت سه ساله صادر کرد.

این زیستگاه 157 متر مربعی در مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون، تگزاس واقع شده است. دارای یک آشپزخانه، دو حمام، یک اتاق خواب خصوصی، یک منطقه کار، و همچنین یک منطقه استراحت برای معاشرت است.

ناسا در بیانیه ای نوشت: «زیستگاه چالش های یک مأموریت مریخ از جمله محدودیت منابع، خرابی تجهیزات، تأخیرهای ارتباطی و سایر عوامل استرس زای محیطی را شبیه سازی می کند».

در داخل محیط شبیه‌سازی شده مریخ، چهار داوطلب فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهند که گویی در حال انجام ماموریت به مریخ هستند، از جمله پیاده‌روی فضایی شبیه‌سازی شده، عملیات روباتیک، نگهداری زیستگاه، بهداشت شخصی، ورزش و کشت محصولات.

ناسا با کمک شرکای بین المللی خود در نهایت امیدوار است که انسان ها را به مریخ بفرستد و در نهایت حضور دائمی فضانوردان را در زیستگاه های همسایه زمین ایجاد کند. مریخ یک بیابان خشک با جوی نازک پر از دی اکسید کربن و دمای انجماد در زمستان است. این عوامل احتمالاً فعالیت فضانوردان در مریخ را پیچیده می کند، به همین دلیل است که سازمان فضایی می خواهد برای چالش های پیش رو آماده باشد.

داگلاس گفت: «این شبیه‌سازی به ما امکان می‌دهد داده‌های عملکرد شناختی و فیزیکی را جمع‌آوری کنیم تا تصور بهتری از اثرات بالقوه مأموریت‌های طولانی مدت به مریخ بر سلامت و عملکرد خدمه داشته باشیم.» در نهایت، این اطلاعات به ناسا کمک می کند تا تصمیمات طراحی و برنامه ریزی آگاهانه را برای یک ماموریت موفق انسانی به مریخ اتخاذ کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *