پیشگیری از عفونت های دستگاه ادراری با ساخت واکسن خوراکی جدید یک ضربه


به تازگی نوع جدیدی از واکسن ساخته شده است که می تواند به شما در پیشگیری از عفونت های دستگاه ادراری (UTIs) کمک کند.

من گزارش میدم تکناک و به گفته دانشمندان در کنگره انجمن اروپایی اورولوژی (EAU) در پاریس در 7 آوریل، اثربخشی این واکسن حداقل 9 سال است.

مطالعه ای که توسط پزشکان بیمارستان رویال برکشایر در بریتانیا انجام شد، شامل 89 بیمار بود. این بیماران اغلب شامل مردان و زنانی هستند که عفونت ادراری داشته اند.

محققان این واکسن خوراکی جدید را بر اساس اسپری خوراکی MV140 به نام Uramune بر روی بیماران آزمایش کردند تا اثربخشی آن را در پیشگیری از عفونت های دستگاه ادراری ارزیابی کنند.

بر اساس اظهارات محققان، نشان داده شده است که این واکسن در بیش از نیمی از افراد از عفونت های دستگاه ادراری جلوگیری می کند.

واکسن خوراکی Uramune در استرالیا موجود است

Uramune در استرالیا موجود است. این واکسن حاوی چهار سویه باکتری در یک سوسپانسیون آبی با طعم آناناس است. استفاده از دو اسپری زیر زبانی روزانه به مدت سه ماه توصیه می شود.

این مطالعه بیماران را بیش از 9 سال پس از درمان اولیه دنبال کرد. بر اساس این بیانیه، محققان به این نتیجه رسیدند که 54 درصد از شرکت کنندگان در مطالعه فاقد عفونت دستگاه ادراری بودند و هیچ عارضه جانبی قابل توجهی گزارش نکردند.

این واکسن خوراکی توسط یک شرکت داروسازی اسپانیایی به نام Immunotek ساخته شده است.

دکتر باب یانگ، سرپرست این مطالعه، گفت: «قبل از واکسن، همه شرکت‌کنندگان ما از عفونت‌های مکرر دستگاه ادراری رنج می‌بردند و برای بسیاری از زنان درمان این بیماری‌ها می‌تواند دشوار باشد».

9 سال پس از دریافت این واکسن جدید، حدود نیمی از شرکت کنندگان دوباره به عفونت ادراری مبتلا نشدند.

به طور کلی، واکسن در دراز مدت بی خطر بود و شرکت کنندگان گزارش دادند که عفونت های دستگاه ادراری کمتری داشتند که خفیف تر بود. بسیاری از کسانی که عفونت ادراری داشتند، گفتند که نوشیدن آب فراوان پس از واکسن برای درمان آن کافی است.

بازیابی کیفیت زندگی

یانگ می گوید که تزریق واکسن بسیار آسان است. پزشکان عمومی حتی ممکن است آن را به عنوان یک دوره سه ماهه برای بیماران تجویز کنند.

بسیاری از شرکت کنندگان گزارش دادند که دریافت واکسن کیفیت زندگی آنها را بازیابی کرد.

وی افزود: اگرچه هنوز تاثیر این واکسن را در گروه های مختلف بیماران ارزیابی نکرده ایم، اما داده های بعدی حاکی از آن است که این واکسن می تواند گام مهمی در پیشگیری از عفونت ادراری باشد.

اگر این واکسن به طور گسترده در دسترس باشد، نیاز به درمان آنتی بیوتیکی کاهش می یابد.

عفونت های دستگاه ادراری مقاوم به آنتی بیوتیک در حال افزایش است. متأسفانه، این بدان معنی است که آنتی بیوتیک ها اثربخشی خود را از دست می دهند و نیاز به اقدامات پیشگیرانه جایگزین دارد.

این یافته ها امیدوارکننده هستند. عفونت های مکرر دستگاه ادراری بار اقتصادی قابل توجهی دارند و استفاده بیش از حد از درمان آنتی بیوتیکی می تواند منجر به عفونت های مقاوم به آنتی بیوتیک شود.

این مطالعه داده های دلگرم کننده ای در مورد ایمنی و اثربخشی طولانی مدت واکسن MV140 ارائه می دهد.

محققان به نیاز به تحقیقات بیشتر در مورد عفونت های پیچیده تر دستگاه ادراری اشاره می کنند. آنها همچنین قصد دارند گروه های مختلف بیماران را مطالعه کنند.

به این ترتیب، آنها می توانند نحوه استفاده از این واکسن را بهتر بهینه کنند. این واکسن ممکن است جایگزین ایمن و موثر برای درمان های معمولی باشد.

Related Posts