پنل جستجوی جدید به نسخه دسکتاپ کروم اضافه شد – تک ناک


مرورگر کروم در نسخه دسکتاپ خود پنل کناری جستجوی گوگل (Google Search side)را برای نتایج ثابت اضافه می کند.

به گزارش تکناک، این ویژگی از ماه مارچ 2022 در حال توسعه بوده و در حال حاضر نسخه دسکتاپ کروم این پنل جانبی را که به شما دسترسی بی‌وقفه به نتایج جستجوی گوگل می‌دهد، را به صورت گسترده عرضه می‌کند.

پنل جانبی کروم، که به افزونه‌های شخص ثالث دسترسی دارند، در حال حاضر حاوی لیست خواندنی‌ها، نشانک‌ها و سفرها، و همچنین سفارشی‌سازی است. با نسخه 116 کروم، گوگل “Search” را به صورت گسترده‌تری معرفی می‌کند.

وضعیت پیش‌فرض آن یک فیلد جستجو با میانبر لنز را نشان می‌دهد، که به شما امکان می‌دهد تصویری را بکشید و آپلود کنید یا “یک قسمت از صفحه را انتخاب کنید”. بعد از وارد کردن سوال، رابط کاربری به طور اساسی شبیه به استفاده از جستجوی گوگل در یک تلفن همراه است، اگرچه با یک میانبر می‌توانید صفحه نتایج را در یک تب جدید باز کنید.

این لیست نتایج با هر کلیک قابل مشاهده خواهد بود و هر بار باز شدن در تب فعلی، تب کوچکتر می‌شود. (با باز کردن یک تب جدید، پنل جانبی به لیست خواندنی‌های شما باز می‌گردد.) این بدان معنی است که شما می‌توانید نتایج را مرور کنید و اگر اطلاعاتی که به دنبال آن هستید در سایت فعلی موجود نباشد، به سرعت یک صفحه جدید را باز کنید.

در همین حال، شما می‌توانید پنل جانبی را در کنار دکمه بستن پین کنید، به طوری که در سمت راست نوار آدرس یک میانبر “G” دریافت کنید که فوراً فیلد جستجو را باز می‌کند. در غیر اینصورت، ابتدا باید پنل جانبی را و سپس فهرست کشویی را باز کنید تا به قسمت جستجو در پایین دسترسی پیدا کنید.

در نسخه 116 کروم، که دیروز منتشر شد، مشاهده می کنید که پنل جانبی جستجوی گوگل کروم در حال ظهور گسترده‌تری است. در اندروید 14، این بروزرسانی یک صفحه نمایش سیستمی بومی را معرفی می‌کند. به طور کلی، این رابط کاربری زمانی می‌تواند مفید باشد که شما در حال انجام جستجوهای بسیاری هستید.

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید