پنجمین سایت نسل پنج ایرانسل در قزوین افتتاح شد
آیین بهره‌برداری از طرح‌های ارتباطی استان قزوین به مناسبت هفته دولت، عصر امروز سه‌شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲ در محل استانداری قزوین و با حضور دکتر عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات برگزار شد. در این مراسم، پنجمین سایت نسل پنج تلفن‌همراه ایرانسل در قزوین، توسط وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، افتتاح شد.

همچنین در ادامه این مراسم، طی ارتباط آنلاین زارع‌پور با روستای فارسی‌غلان، از سایت جدید ارتباطی ایرانسل برای پوشش روستاهای فارسی‌غلان، سبزک و رزک با اعتبار ۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات در پروژه «خدمات عمومی اجباری (USO)»، بهره‌برداری شد. با افتتاح این سایت، ۲۰۵ خانوار با جمعیت ۵۷۸ نفر تحت پوشش اینترنت پرسرعت و تکنولوژی نسل چهار در شبکه ایرانسل قرار گرفتند.

وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، در ادامه با تشکر از زحمات جهادی ایرانسل در اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات، از اتصال ۹۵ درصد روستای بالای ۲۰ خانوار استان قزوین در سال گذشته به شبکه ملی اطلاعات خبر داد. وی در ادامه افزود که برنامه‌ریزی برای اتصال روستاهای باقی مانده تا دهه فجر، انجام شده است و با اتمام این پروژه کشوری، زیرساخت انجام کارهای بزرگ و طرح‌های فناورانه در استان قزوین فراهم می‌شود.

ایرانسل، نخستین ارائه‌دهنده 5G از سال ۱۳۹۵مطالعه روی 5G را با همکاری مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی داخلی آغاز کرده و در سال ۱۳۹۶، توانسته بود نخستین آزمایش شبکه کامل نسل پنج تلفن‌همراه را انجام دهد. این شرکت با پیشتازی در ارائه خدمات مبتنی بر جدیدترین فناوری‌های ارتباطی دنیا، در اول مرداد ۱۳۹۹، موفق شد نخستین سایت تجاری 5G ایران را راه‌اندازی کند.

ایرانسل در ادامه در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، آمار سایت‌های نسل پنج خود را به «۹» سایت رساند و از ابتدای سال ۱۴۰۱، پروژه «توسعه فراگیر 5G در سراسر ایران» را آغاز کرد. به این ترتیب، سایت‌‌های جدید نسل پنج ایرانسل، یکی پس از دیگری، در جای‌جای ایران قد برافراشتند.Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید