پروژه موهان: هدست واقعیت ترکیبی مشترک سامسونگ و گوگل در راهست
به نظر می‌رسد سامسونگ و گوگل روی پروژه موسوم به موهان برای توسعه هدست واقعیت jv;dfd XR مشترک کار می‌کنند. با وجود اینکه گوگل برنامه توسعه هدست واقعیت افزوده خود را تاحدودی متوقف کرده است، اما ظاهرا همچنان علاقمند به توسعه چنین هدست‌هایی است. این شرکت اکنون در حال همکاری با سامسونگ برای ساخت یک هدست XR (واقعیت توسعه‌یافته) است.

طبق یک گزارش جدید، غول موتور جستجو در حال همکاری با سامسونگ برای توسعه یک هدست جدید XR است. این هدست تحت پروژه‌ای به نام پروژه موهان در حال توسعه است و ظاهرا گوگل ساخت نرم‌افزار Android XR را برای این هدست برعهده خواهد داشت.

گفته می‌شود این پروژه به طور کاملا محرمانه در حال انجام است، چراکه سامسونگ نگران این است که سایر شرکت‌ها محصولی برای رقابت با موهان بسازند. گفتنی است گوگل هم‌اکنون روی نرم‌افزاری به نام Micro XR برای سازندگان شخص‌ثالث کار می کند و درز اطلاعات پروژه موهان می‌تواند به توسعه هدست XR سامسونگ لطمه بزند.

اخیرا گزارش شده بود که سامسونگ عرضه هدست XR خود را به خاطر عرضه هدست ویژن پرو اپل به تعویق انداخته است. بنابراین انتظار می‌رود که پروژه موهان در تابستان سال آینده معرفی شود.

برخی منابع گفته‌اند که بازه یک‌ساله برای توسعه محصولی که بتواند توجه بازار را مثل ویژن پرو اپل جلب کند، کافی نخواهد بود. بنابراین سامسونگ و گوگل ممکن است درنهایت یک محصول شتابزده و نیمه‌کاره به بازار عرضه کنند.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید