ویژگی جدید کروم برای گرفتن عکس از ویدیو – تک ناک


به دنبال مرورگر اج، گوگل کروم نیز با ویژگی جدید خود، گرفتن عکس از ویدیو را بسیار آسان‌تر می‌کند.

به گزارش تکناک، در چند هفته گذشته، کروم ویژگی‌های مفیدی دریافت کرده است، از جمله ابزار جدیدی برای اطمینان حاصل کردن از استفاده از افزونه‌های امن و بهبود امنیت پیش‌فرض HTTPS.

امروز، گوگل به‌صورت آرام و بی‌صدا ویژگی جدیدی را در آخرین نسخه Chrome عرضه کرده است که قابلیت گرفتن تصاویر ثابت از ویدیوها نام دارد.

کاربران اکنون می‌توانند به آسانی تصاویر با کیفیت بالا را از ویدیوهایی که در مرورگر کروم پخش می‌شوند، بگیرند. برای استفاده از این ابزار جدید، ویدیو را متوقف کنید، بر روی آن راست کلیک کنید و از منو “Copy Video Frame” را انتخاب کنید.

این قابلیت باعث عدم نیاز به استفاده از ابزارهای شخص ثالث یا روش‌های دیگر برای گرفتن تصاویر از ویدیوها در سایت‌هایی مانند یوتیوب، نتفلیکس و غیره می‌شود. این قابلیت با دو کلیک، یک راه سریع و بدون وقفه برای کپی کردن فریم‌های دقیق ارائه می‌دهد.

کپی کردن یک تصویر از یک وبسایت در کروم آسان است – اما اگر می‌خواهید یک فریم مهم از یک سخنرانی ضبط شده را برای یادداشت‌های خود ثبت کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟ می‌توانید یک اسکرین‌شات بگیرید، اما احتمالاً یک تصویر با کیفیت پایین (با نوار پیشروی ویدیو بر روی آن) دریافت خواهید کرد.

این قابلیت از امروز در دسترس است، می‌توانید در هر نقطه‌ای از یک ویدیوی در حال پخش در کروم متوقف شده و یک کپی واضح از فریم دقیقی که می‌خواهید دریافت کنید. فقط با کلیک راست بر روی ویدیو، “Copy Video Frame” را انتخاب کنید.

اگرچه گوگل اعلام کرده است که این ویژگی از امروز در دسترس است، اما به نظر نمی‌رسد هنوز به طور گسترده در دسترس باشد. آزمایشات اولیه در نسخه 116.0.5845.141 کروم نشان می‌دهد که این قابلیت در یوتیوب کار می‌کند، اما پشتیبانی از آن در بسیاری از سایت‌های دیگر محدود است. فریم‌های گرفته شده به صورت مستقیم در کلیپ‌بورد کپی می‌شوند و به صورت فایل تصویری ذخیره نمی‌شوند.

با این حال، هنگامی که قابلیت گرفتن فریم ویدیو به طور کامل پیاده‌سازی شود، این قابلیت یک افزودنی مفید برای بسیاری از کاربران کروم خواهد بود که با ویدیوها و تصاویر آنلاین کار می‌کنند.

شایان ذکر است که مایکروسافت در نسخه Edge 116 Stable  قابلیت “Copy Video Frame” را به اجزای مرورگر Edge اضافه کرده است. همانطور که از نام آن پیداست، این قابلیت یک روش جدید و بهتر برای گرفتن عکس از ویدیوهای مبتنی بر وب، مانند ویدیوهایی که ممکن است در یوتیوب پیدا کنید، فراهم می‌کند.

کروم همچنان محبوب‌ترین مرورگر است و با حدود 61% سهم بازار، این ویژگی جدید آن را یک گام به سمت برآورده کردن نیازهای گروه مختلف خود می‌برد. علاوه بر این، چت بینگ در هفته گذشته برای تمام کاربران دسکتاپ کروم راه‌اندازی شد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید