وب‌سایت اپل حالا عمر باتری آیفون 15 را دوبرابر تبلیغ می‌کند
به نظر می‌رسد گوشی‌های آیفون 15 و آیفون 15 پرو اپل به طرز قابل‌توجهی عمر باتری بیشتری نسبت به آنچه اپل در ابتدا تبلیغ می‌کرد دارند.

سال‌هاست که صفحه پشتیبانی رسمی اپل در مورد عمر باتری آیفون‌ها می‌گوید «باتری این گوشی‌ها به‌گونه‌ای ساخته شده‌ است که پس از 500 چرخه شارژ، تا 80 درصد ظرفیت اولیه خود را حفظ می‌کند.» منظور از چرخه شارژ تخلیه کامل از 100 تا 0 درصد و شارژ مجدد تا 100 درصد است.

رقبای اپل اغلب عمر باتری گوشی‌های خود را طولانی‌تر تبلیغ می‌کنند. به‌عنوان مثال، وان پلاس 11 با وجود شارژ سریع 100 واتی، ادعا کرده می‌تواند 1600 چرخه شارژ را دوام بیاورد. به همین‌خاطر اپل در حال تغییر ارقام خود است و  اعلام کرده آیفون 15 قبل از کاهش ظرفیت باتری به 80 درصد می‌تواند 1000 چرخه شارژ را تحمل کند. این عمر باتری ظاهرا به‌خاطر بهبودهایی است که اپل در چند سال اخیر در بخش باتری و فرایندهای شارژ آیفون‌ها انجام داده است.

به‌گفته اپل، این عمر باتری به‌طور انحصاری برای آیفون 15، آیفون 15 پلاس، آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس اعمال می‌شود. با این‌حال، قرار است عمر باتری مدل‌های قدیمی آیفون نیز بررسی شود تا در صورت لزوم ارقام عمر باتری آن‌ها نیز تنظیم شود.

البته ارقام جدید، فقط برای شرایطی است که اپل باتری‌های آیفون خود را به صورت داخلی آزمایش می‌کند. بنابراین، عمر واقعی باتری‌ها بیشتر به نحوه استفاده از آن‌ها بستگی خواهد داشت، از جمله اینکه باتری گوشی چند وقت یکبار به زیر 20 درصد می‌رسد یا بالای 80 درصد شارژ می‌شود و همچنین اینکه باتری در معرض چه دمایی قرار می‌گیرد.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید