واتساپ قابلیت ارسال تصاویر HD بدون افت کیفیت را اضافه کرد
واتساپ آپدیت جدیدی منتشر کرده که به کاربران آیفون و اندروید اجازه می‌دهد تا تصاویر HD و بدون افت کیفیت از طریق این پیام‌رسان ارسال کنند. به این‌ترتیب، با این قابلیت محدودیتِ اشتراک گذاری تصاویر با کیفیت پایین را برطرف کرده  است.

تا قبل از این، واتساپ برای ارسال تصاویر ابتدا آن‌ها را به‌طور خودکار فشرده‌سازی می‌کرد و رزولوشن آن‌ها را به 920×1280 پیکسل کاهش می‌داد تا فضای ذخیره‌سازی را کمتر کند و امکان اشتراک‌گذاری سریع تصاویر در اتصالات با پهنای باند پایین را بدهد.

حالا کاربران واتساپ این امکان را خواهند داشت تا تصاویر را با کیفیت HD برای دوستان خود ارسال کنند که معادل حداکثر رزولوشن 3024×4032 یا ۱۲ مگاپیکسل است. خبر معرفی این قابلیت، توسط مارک زاکربرگ مدیرعامل متا از طریق یک پست فیس‌بوک اعلام شد.

نسخه 23.16.0 واتساپ اکنون دارای یک دکمه HD در بالای صفحه اشتراک‌گذاری عکس‌ها است که با ضربه زدن روی آن یک پنجره پاپ‌آپ باز می‌شود که به کاربران اجازه می‌دهد تا از کیفیت استاندارد پیش‌فرض به کیفیت HD سوئیچ کنند.

کاربرانی که تصاویر HD را دریافت می‌کنند یک برچسب HD در گوشه آن‌ها مشاهده خواهند کرد که نشان می‌دهد تصاویر دارای کیفیت‌ بالاتری هستند. در ضمن، همه تصاویر HD با رمزگذاری سرتاسری واتساپ ارسال خواهند شد.

متا می‌گوید اگر پهنای باند اینترنت کاربر پایین باشد، عکس‌ها با کیفیت عادی دریافت خواهد شد و کاربر می‌تواند نسخه استاندارد را حفظ کند یا آن را بعدا به HD ارتقا دهد.

این قابلیت قرار است ظرف چند هفته آینده در سطح جهانی منتشر شود و متا گفته است که قابلیت ارسال ویدیوهای با وضوح بالا نیز به زودی برای واتساپ ارائه خواهد شد.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید