واتساپ امکان تأیید هویت با ایمیل را برای امنیت بیشتر اضافه می‌کند




واتساپ اخیرا قابلیت‌های جدید معرفی کرده و حالا قصد دارد امنیت کاربران را استفاده از ایمیل افزایش دهد.

واتساپ به‌تازگی رابط کاربری خود را برای سازگاری با طراحی متریال 3 بازطراحی کرده که این رابط کاربری در نسخه بتا عرضه شده است. واتساپ همچنین روی یک قابلیت امنیتی جدید کار می‌کند که هدف آن افزایش امنیت کاربران با استفاده از آدرس‌ ایمیل خواهد بود.

وب‌سایت WABetaInfo فاش کرده که این قابلیت در نسخه 2.23.16.15 بتا واتس‌اپ رویت شده است. واتس‌اپ اوایل سال جاری میلادی قابلیت‌های امنیتی متعددی مثل حفاظت در برابر انتقال غیرمجاز اکانت‌ها به سایر دستگاه‌ها، حفاظت در برابر بدافزارها و تائید کدهای امنیتی از طریق کدهای خودکار را ارائه کرد که نشان‌دهنده تعهد این شرکت به امنیت کاربران بود.

آپدبت جدید نسخه بتا واتس‌اپ، یک قابلیت امنیتی مرتبط با آدرس‌های ایمیل کاربران را نشان می‌دهد که در واقع یک لایه محفاظتی اضافه محسوب می‌شود. این قابلیت، کاملا اختیاری و جدا از پروسه تائید دو مرحله‌ای است که آن هم به آدرس‌های ایمیل نیاز دارد.

فعلا جزئیات بیشتری از قابلیت جدید واتساپ منتشر نشده است، اما به نظر می‌رسد روش مناسبی برای محافظت از اکانت کاربران در سناریوهای خاص خواهد بود. این قابلیت هنوز در حال توسعه است و احتمالا در آپدیت بعدی واتساپ ارائه خواهد شد.

گفتنی است نسخه بتا جدید واتساپ، آواتارهای انیمیشنی و قابلیت جدید ایجاد گروه را که باعث صرفه‌جویی در زمان خواهد شد معرفی کرده است. واتساپ همچنین یک قابلیت پیام‌رسانی ویدیویی و یک نسخه Wear OS برای ساعت‌های هوشمند را ارائه کرده است.




Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *