هواوی میت 60 به قابلیتی شبیه «جزیره پویا» مجهز خواهد بودبر اساس اطلاعات فاش شده، هواوی در حال آماده شدن برای بازگرداندن حفره نمایشگر کپسولی است. این ویژگی آخرین بار در سری میت 40 و P40 در سال 2020 مشاهده شده بود و اکنون این شرکت قصد دارد در سری میت 60 دوباره دوربین‌های دوگانه و سنسورهای سه‌بعدی مدت پرواز (3D ToF) را از حاشیه نمایشگر به روی آن منتقل کند.

این اولین بار است که هواوی می‌خواهد از طراحی دوربین سلفی دوگانه با موقعیت مرکزی، که توسط اپل و در سری آیفون 14 پرو محبوب شد، استفاده کند.


بیشتر بخوانید:


وجود دو دوربین در جلوی بدنه که یکی از آن‌ها سنسور ToF است، ویژگی جدیدی برای پرچمدارهای هواوی محسوب نمی‌شود. از سال 2019 و عرضه میت 30 دوربین سلفی دوگانه در گوشی‌های هواوی وجود داشته و حتی برای مدت کوتاهی به سری P نیز راه پیدا کرد. اما تفاوت اکنون در محل قرارگیری این دوربین دوگانه است. تا پیش از این هواوی لنزهای دوربین سلفی را در داخل بریدگی بالای نمایشگر یا یک حفره کپسولی در گوشه سمت چپ نمایشگر تعبیه می‌کرد.

هنگامی که اپل جدیدترین آیفون‌های خود را عرضه کرد، ویژگی نرم افزاری جدید آن‌ها با نام جزیره پویا (Dynamic Island) به شدت مورد استقبال قرار گرفت. این ویژگی باعث می‌َود تا حفره روی نمایشگر از شکل آزار دهنده خود خارج شده و از نظر زیبایی شناختی خوشایند‌تر شود. انتظار می‌رود هواوی نیز در سری میت 60 کاری مشابه انجام داده و طراحی اعلان‌ها و برنامه‌های خود را به نحوی انجام دهد که استفاده بهتری از این بخش کوچک اما ظاهراً مهم برای مشتریان داشته باشند.


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید