همکاری بین ناسا و CANOO برای پیشبرد اکتشافات فضایی – One Knock


شرکت فناوریکانو تولید کننده پیشرو خودروهای الکتریکی با موفقیت سه خودروی الکتریکی پیشرفته (CTV) برای انتقال خدمه به مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا.

من گزارش میدم تکناکاین وسایل نقلیه با طراحی خاص نقش مهمی در ماموریت آینده آرتمیس خواهند داشت. در واقع، آنها نقطه عطفی حیاتی در برنامه اکتشاف فضایی سرنشین دار ایالات متحده خواهند بود.

این سه وسیله نقلیه CTV قرار است تا پایان سال 2024 عملیاتی شوند و از ماموریت فضایی آرتمیس 2 ناسا پشتیبانی کنند. این ماموریت اولین ماموریت سرنشین دار خارج از مدار زمین توسط ایالات متحده در بیش از 50 سال گذشته است. هدف آرتمیس احیای اکتشافات فضایی و ایجاد حضور طولانی مدت انسان در ماه، با برنامه ریزی ماموریت های ماه پس از آن است.

خودروهای خدمه ناسا نیز شامل مدل های الکتریکی تسلا هستند ایکس خوب

CTV های Canoo دارای یک پلت فرم همه کاره هستند که فضای کابین، کاربردی بودن و عملکرد را در اولویت قرار می دهد و در عین حال فضای فشرده ای را حفظ می کند. این وسایل نقلیه با دقت طراحی شده اند تا چهار فضانورد با لباس های سیستم بقای خدمه ادرار، همراه با همکاران پشتیبانی و تجهیزات تخصصی را در خود جای دهند.

اگرچه CTV ها کاوشگرهای فضایی واقعی نیستند، اما نقش اصلی را در انتقال پرسنل از ساختمان عملیات و بازرسی آرمسترانگ به مجتمع 39B، جایی که موشک سیستم پرتاب فضایی (SLS) و فضاپیمای اوریون برای بلند شدن آماده شده اند، ایفا می کنند.

Canoo قرارداد ساخت این سه وسیله نقلیه را در آوریل 2022 دریافت کرد. Canoo با همکاری نزدیک با نمایندگان ناسا، ایمنی و راحتی فضانوردان را در هنگام انتقال آنها به سکوی پرتاب در اولویت قرار می دهد.

چارلز بلک ول تامپسون، مدیر پرتاب آرتمیس، گفت: “من معتقدم هرکسی که این وسایل نقلیه جدید را ببیند به اندازه من به این ماموریت سرنشین دار آرتمیس افتخار خواهد کرد.” مشارکت بین Canoo و ناسا نشان دهنده تعهد مشترک به حمل و نقل پایدار است و ناسا را ​​برجسته می کند. روح ماجراجو

علاوه بر وسایل نقلیه Canoo، ناوگان حمل و نقل ناسا شامل تسلا مدل Xs است که برای حمل کپسول Crew Dragon و یک تریلر سفارشی Airstream که فضانوردان بوئینگ استارلاینر را به سکوی پرتاب می‌برد، استفاده می‌شود. استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی پیشرفته نشان دهنده تعهد ناسا به فناوری های نوآورانه ای است که اکتشافات فضایی را پیش می برند. شرکت کانو در این ماموریت گامی کلیدی در جهت حمل و نقل پایدار و کارآمد در اکتشافات فضایی است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید