همکاری اینتل با مایکروسافت برای پشتیبانی از هوش مصنوعی Phi-3


اینتل پشتیبانی از مدل‌های جدید مایکروسافت Phi-3 AI را در کل سری CPU و GPU خود اعلام کرده است.

به گزارش TechNock، مدل‌های هوش مصنوعی Phi-3 مایکروسافت بر ارائه قابلیت‌ها در مقیاس کوچکتر و کارآمدتر با دور شدن از استانداردهای صنعتی تمرکز دارند.

با Phi-3، می‌توانیم شاهد ظهور مدل‌های زبان کوچک (SLM) باشیم که برای دستگاه‌های کم مصرف با قدرت پردازش محدود ایده‌آل هستند.

خوشبختانه، اینتل یکی از اولین تولیدکنندگان سخت افزار بود که پشتیبانی SLM را به خط تولید خود آورد و اکنون شتاب دهنده های Gaudi، پردازنده های Xeon و Core Ultra و پردازنده های گرافیکی Intel Arc (گسسته و یکپارچه) از آن پشتیبانی می کنند که توسط Phi -3 در مدل های مایکروسافت بهینه شده است. .

مایکروسافت چندین مدل Phi-3 GenAI را منتشر کرده است که آنها را در پارامترهای خود دسته بندی می کند. این مدل ها شامل مدل های مینی، کوچک و متوسط ​​می باشد. جالب اینجاست که اینتل عملکرد محصولات خود را در تمامی مدل های باز به نمایش می گذارد. این شرکت با شروع پردازنده‌های Xeon نسل ششم اینتل (گرانیت رپیدز)، میانگین عملکرد Phi-3 k4 و k128 را مقایسه کرد و این پلتفرم دو برابر نمونه‌های نسل پنجم Xeon (Emerald Rapids) را ارائه داد.

در مورد پردازنده‌های Core Ultra اینتل، این شرکت می‌گوید مدل‌های Phi-3 پردازش نهایی هوش مصنوعی را تسریع می‌کنند و تعدادی از مزایای مانند «سفارشی‌سازی و پاسخ‌دهی» را ارائه می‌دهند. بر این اساس، این شرکت مدل Phi-3 mini را با پردازنده Core Ultra 7 165H اینتل و پردازنده گرافیکی گسسته Arc A770 آزمایش کرد که نتایج عملکرد چشمگیر و تاخیرهای تولید توکن کم را نشان داد.

معرفی مدل های هوش مصنوعی Phi-3 مایکروسافت واقعاً درهای جدیدی را در عصر محاسبات هوش مصنوعی شخصی سازی شده باز خواهد کرد و با عملکرد پردازنده های امروزی، پیاده سازی چنین مدل هایی اصلاً مشکلی نخواهد داشت.

Related Posts