همه چیز درباره آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو مکس (آپدیت ۱۹ فروردین ۱۴۰۲)


در حالی که هنوز مدت زمان زیادی به معرفی آیفون 15 و آیفون 15 پرو باقی‌مانده، با اطلاعات جدیدی از این گوشی‌ های اپل مواجه شدیم.

آیفون ۱۵ احتمالا با تاخیر ۳ تا ۴ هفته‌ای مواجه می‌شود

آپدیت ۳۱ مرداد ماه ۱۴۰۲

در حالی که انتظار داشتیم آیفون ۱۵ سه هفته دیگر معرفی شود و یک ماه دیگر هم رسما هم راهی بازار شود، به نظر می‌رسد که باید تا مهر ماه برای معرفی و عرضه این گوشی صبر کنیم.

به نظر می‌رسد شرکت سونی که که حسگر مورد نیاز دوربین‌های آیفون را تولید می‌کند، نمی‌تواند به موقع حسگر دوربین گوشی آیفون ۱۵ پرو مکس را تامین کند. این موضوع باعث تاخیر در معرفی و عرضه آیفون ۱۵ شده است.

شایعات می‌گویند که اپل تحول بزرگی روی دوربین آیفون ۱۵ پرو مکس ایجاد کرده و ساختار دوربین‌های این گوشی تغییر کرده است. شایعات می‌گویند که آیفون ۱۵ پرو مکس دوربین پریسکوپ خواهد داشت که زوم اپتیکال ارائه می‌کند.

میزان رم آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس

آپدیت ۲۲ مرداد ماه ۱۴۰۲

شایعات جدید می‌گویند که آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس به احتمال زیاد با ۸ گیگابایت رم راهی بازار می‌شوند. چند روز پیش شایعه شده بود که این گوشی‌ها به تراشه A17 مجهز می‌شوند که خودش می‌تواند عامل بهبود عملکرد این گوشی‌‌ها شود. حالا استفاده از ۸ گیگابایت رم روی مدل پرو آیفون ۱۵ باعث می‌شود که این گوشی‌ها عملکردی فوق‌العاده پیدا کنند. شایعات می‌گویند که مدل معمولی آیفون ۱۵ هم شش گیگابایت رم خواهند داشت.

تراشه A17 گوشی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس

آپدیت ۱۹ مرداد ماه ۱۴۰۲

شایعات جدید می‌گویند که تراشه A17 به کار رفته روی گوشی‌های آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس از CPU شش هسته‌ای و GPU شش هسته‌ای استفاده می‌کند.

تراشه A16 که روی آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس قرار گرفته CPU شش هسته‌ای و GPU پنج هسته‌ای داشت. به نظر می‌رسد که آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس از پردازنده‌ گرافیکی قدرتمند‌تری استفاده مي‌کنند.

شایعات می‌گویند که تراشه A17 از فرکانس بالاتری هم برخوردار است. گفته شده فرکانس تراشه A17 به ۳٫۷ گیگاهرتز ارتقا پیدا کرده است. فرکانس تراشه A16 به ۳٫۴۶ گیگاهرتز می‌رسید. گفته شده تراشه A17 با فناوری ۳ نانومتری ساخته می‌شود که مصرف انرژی بسیار کمی دارد و عملکرد بهتری هم ارائه می‌کند.

بخشی دیگر از شایعات می‌گویند که آیفون ۱۵ پرو با ۶ گیگابایت رم راهی بازار می‌شود.

آپدیت ۱۷ تیر ماه ۱۴۰۲

امروز تصاویری از آیفون ۱۵ پرو منتشر شده که به نظر می‌رسد تصاویر نهایی این گوشی‌ هوشمند هستند. در این تصاویر مشخص است که آیفون ۱۵ پرو مکس از نظر ظاهری تفاوت خیلی زیادی با آیفون ۱۴ پرو ندارد.

آیفون ۱۵ پرو مکس همچنان سه دوربین پشت دارد و از ناچ کپسولی استفاده می‌کند. موضوعی که درباره تصاویر آیفون ۱۵ پرو جلب توجه می‌کند، وجود پورت USB-C به جای لایتنینگ است.

استفاده از پورت USB-C در آیفون ۱۵

آیفون ۱۵ پرو ناچ کپسولی دارد

آپدیت ۴ خرداد ۱۴۰۲

مقایسه آیفون ۱۵ پرو مکس با آیفون ۱۶ پرو مکس

امروز تصویری منتشر شده که آیفون ۱۵ پرو مکس را با آیفون ۱۶ پرو مکس مقایسه می‌کند. به نظر می‌رسد که آیفون ۱۵ پرو مکس کوچک‌تر از گوشی آیفون ۱۶ پرو مکس خواهد بود.

 

آیفون ۱۶ اولترا از صفحه نمایش ۶٫۹ اینچی استفاده می‌کند و آیفون ۱۵ پرو مکس صفحه نمایش ۶٫۷ استفاده می‌کند.

تصاویر با کیفیت از آیفون ۱۵

چند ماه پیش بود که تصاویر CAD آیفون ۱۵ پرو منتشر شد، اما امروز تصاویری با کیفیت از این گوشی هوشمند منتشر شده است.

گوشی آیفون ۱۵ پرو به فریم تیتانیومی مجهز شده  و لبه‌های گردی خواهد داشت. از طرف دیگر مشخص شده که اندازه دوربین‌های پشت بزرگ‌تر شده، اما برآمدگی کمتری در پشت گوشی ایجاد کرده‌اند.

شایعات می‌گویند که اپل در آیفون ۱۵ پرو از حسگرهای کاملا جدیدی برای دوربین استفاده کرده که نور بیشتری جذب می‌کنند.

در تصاویر با کیفیت آیفون ۱۵ مشخص شده که این گوشی هوشمند از پورت USB-C استفاده می‌کند، اما استفاده از شارژ سریع تنها با استفاده از کابل‌های خوب اپل یا کابل‌هایی که لایسنس اپل را دریافت می‌کنند، امکان پذیر است.

اطلاعات منتشر شده می‌گویند که آیفون ۱۵ پرو حاشیه بسیار باریکی دارد که تنها ۱٫۵۵ میلی‌متر است. صفحه نمایش فضای بیشتری را پیش روی کاربران قرار می‌دهد.

شایعات می‌گویند که آیفون ۱۵ پرو در ابعاد ۱۴۶٫۴۷ در ۷۰٫۴۶ در ۸٫۲۴ میلی‌متر ساخته شده است. بد نیست بگوییم که آيفون ۱۴ پرو در ابعاد ۱۴۷٫۴۶ در ۷۱٫۴۵ در ۷٫۸۴ میلی‌متر ساخته شده بود.

آیفون ۱۵ پرو در کنار آیفون ۱۴ پرو

تصویر آیفون 15

اولین تصویر آیفون 15 مربوط به طرح‌های CAD می‌شود. سایت 9to5Mac تصویری از ایفون ۱۵ منتشر کرده که نشان می‌دهد، مدل معمولی آیفون ۱۵ به ناچ جزیره‌ای مجهز شده که شکل کپسولی دارد. همچنین مشخص شده که آیفون ۱۵ از صفحه نمایش ۶٫۲ اینچی استفاده می‌کند.

در این تصویر مشخص شده که آیفون 15 به پورت USB-C مجهز شده است. چند وقت پیش گفته شده بود که پورت لایتنینگ از روی آیفون حذف می‌شود و پورت USB-C روی این گوشی قرار می‌گیرد. حالا تصاویر منتشر شده نشان می‌دهند که آیفون ۱۵ پورت USB-C دارد.

در تصویر منتشر شده از آیفون ۱۵ مشخص شده که روی لبه سمت چپ دکمه‌های تنظیم صدا و دکمه MUTE قرار گرفته‌اند. در پشت گوشی هم دوربین دوتایی دیده می‌شود.

 

 

رندرهای آیفون ۱۵ پلاس

رندرهای جدیدی که از آیفون 15 پلاس منتشر شده، نشان می‌دهند که این گوشی از ناچ حفره‌ای بهره می‌برد. اگر این رندرها نهایی باشند، آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس مانند آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس از ناچ جزیره‌ای کپسولی شکل بهره می‌برند.

همچنین در این رندرها مشخص شده که آیفون 15 پلاس مانند دیگر مدل‌های آیفون 15 از پورت USB-C استفاده می‌کند.

به نظر می‌رسد که آیفون ۱۵ پلاس حاشیه‌های بسیار کمی در مقایسه با مدل قبلی دارد. در پشت این گوشی هم دو دوربین پشت دیده می‌شود که شامل دوربین اصلی و دوربین اولتراواید می‌شود. روی لبه سمت راست گوشی دکمه پاور و روی لبه سمت چپ دکمه‌ تنظیم حجم صدا و دکمه سایلنت کردن گوشی قرار گرفته است.

تصویر آیفون ۱۵ پرو

تصویر منتشر شده از آیفون ۱۵ پرو نشان می‌دهد که این گوشی هوشمند رنگی تاریک خواهد داشت. احتمالا این رنگ جدید آیفون ۱۵ و آیفون 15 پرو مکس خواهد بود. این تصویر نشان می‌دهد که آیفون ۱۵ پرو و آیفون 15 پرو مکس سه دوربین پشت دارند و ناچ جزیره‌ای استفاده می‌کنند. احتمالا این گوشی هم پورت USB-C دارد.

 

 

قیمت آیفون 15 پرو مکس

تازمانی که آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو مکس معرفی نشود، قیمت این گوشی‌ها هنوز مشخص نیست. با این حال انتظار می‌رود که قیمت آیفون 15 پرو مکس نزدیک به قیمت در نظر گرفته شده برای آیفون ۱۴ پرو مکس باشد.

صفحه‌نمایش با حاشیه‌های باریک‌تر

به نظر می‌رسد که آیفون 15 پرو مکس حاشیه‌های بسیار باریکی خواهد داشت. حساب توییتر Ice Universe به این موضوع اشاره کرده که حاشیه سیاه رنگ صفحه نمایش آیفون ۱۵ پرو مکس تنها ۱٫۵۵ میلی‌متر خواهد بود. بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که میزان حاشیه صفحه نمایش آیفون ۱۴ پرو مکس ۲٫۱۷ میلی‌متر بود. در حال حاضر باریک‌ترین حاشیه صفحه نمایش در اختیار گوشی شیائومی با ۱٫۸۱ میلی‌متر است. دو گوشی گلکسی S22 و گلکسی S23 از صفحه نمایشی با حاشیه ۱٫۹۵ میلی‌متری بهره می‌برند.

سوالات متداول

آیا آیفون ۱۵ از پورت USB-C استفاده می‌کند؟ با توجه به شایعات و تصاویر لو رفته به نظر می‌رسد که این گوشی از پورت USB-C استفاده خواهد کرد.

قیمت آیفون 15 پرو مکس چقدر است؟ هنوز اطلاعاتی از قیمت این گوشی نداریم، اما باید نزدیک به قیمت آیفون ۱۴ پرو مکس باشد.

تست گیمینگ RTX 4060 لپ تاپ را روی Fx767vv ایسوس ببنید.

نقد و بررسی لپ تاپ tuf gaming 17 fx767vv

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید