هدفون بی سیم پرچمدار سونی WF-1000XM5 با پیشرفت های زیادی معرفی شده است.


یکی از بهترین هدفون های موجود در بازار از نظر کیفیت صدا و حذف نویز، Sony WF-1000XM4 بود. با این حال، اپل و سامسونگ توانستند فاصله را کم کنند و در برخی موارد بهتر از این گوشی عمل کنند (مقایسه). حال سونی در پاسخ به آن پرچمدار جدید خود را با نام WF-1000XM5 معرفی کرده است که نسبت به نسل قبل پیشرفت های زیادی داشته است.

مشخصات سونی WF-1000XM5

یکی از مشکلات اصلی نسل قبل، اندازه بزرگ ایرپادهای سونی بود. با این حال سونی در نسل جدید توانست به اندازه ایرپادها برسد 25 درصد و وزنش هم 20 درصد كاهش دادن.

بنابراین، هدفون های جدید سونی بسیار راحت تر هستند و می توانند توسط کاربران بیشتری مورد استفاده قرار گیرند، به خصوص با نوک گوش بسیار کوچک جدید، که تعداد کل را به 5 جفت می رساند. اما برخلاف نسل قبلی، بدنه هدفون از پلاستیک براق ساخته شده است که جدا کردن آنها از جعبه را دشوار می کند و چربی و لکه را جذب می کند.

با این حال، قاب WF-1000XM5 15 درصد کوچکتر است و همچنان از شارژ بی سیم پشتیبانی می کند. همانطور که گفتیم اکنون یک سایز به ایرکاپ های فومی اضافه شده است و سونی با کاهش ضخامت قسمت سیلیکونی و همچنین بهبود کاهش نویز در فرکانس های بالا باعث راحتی بیشتر آنها شده است.

مقایسه سونی WF-1000XM5 در مقابل WF-1000XM4

WF-1000XM5 دارای شش میکروفون و دو پردازنده مجزا است که با تجزیه و تحلیل صدای محیط می تواند نویز بهتری را حذف کند. بنابراین، عملکرد ANC ایرپادهای سونی با بهترین ها مانند Bose QuietComfort و AirPods Pro 2 برابری می کند. هدفون های جدید سونی از پردازنده V2 این شرکت به همراه پردازنده جدید QN2e برای بهبود حذف نویز و بهبود کیفیت صدا استفاده می کنند.

به لطف بلوتوث چند نقطه ای، این هدست بی سیم می تواند همزمان به دو دستگاه مختلف متصل شود. قابلیتی که چند ماه پیش از طریق آپدیت مدل WF-1000XM4 منتشر شد.

سونی همچنین درایورها را از 6 میلی‌متر به 8.4 میلی‌متر ارتقا داد که 40 درصد افزایش داشت. این شرکت می گوید این درایورها تونالیته دقیق تر و بیس بهتری ارائه می دهند.

اندازه‌گیری‌ها همچنین نشان می‌دهند که اگرچه هنوز روی بیس و بیس میانی تمرکز وجود دارد، عملکرد سه‌گانه بهبود یافته است و می‌توان انتظار صدای شفاف‌تری را داشت. البته مثل همیشه می توانید از اپلیکیشن اکولایزر سونی برای شخصی سازی صدا استفاده کنید.

همچنین همچنان دارای کدک LDAC برای بهبود کیفیت انتقال صدا و استفاده از نرخ بیت بالای خدمات پخش موسیقی با کیفیت است. سونی همچنین اعتراف می کند که با تجزیه و تحلیل صدای بیش از 500 میلیون نفر، الگوریتم هوش مصنوعی خود را برای بهبود کیفیت مکالمه و میکروفون در حین تماس آموزش داده است.

به لطف فناوری Edge AI، سونی همانند نسل قبلی، DSEE Extreme را در این گوشی نیز پیاده سازی کرده است. هدف اصلی این فناوری بازیابی قسمت های از دست رفته موسیقی هنگام فشرده سازی فایل MP3 است.

درست مانند نسل قبلی، سونی WF-1000XM5 با هر بار شارژ می تواند 8 ساعت دوام بیاورد که با احتساب قاب باتری به 24 ساعت می رسد. با این حال، شارژ ایرپادهای جدید سونی سریعتر است و برای شارژ کامل آنها تنها به 4 ساعت زمان نیاز دارید. البته امیدواریم این گوشی دچار مشکل فریمور و باتری نسل قبل نشود.

قیمت و زمان تحویل

ایرپاد پرچمدار سونی امروز با قیمت 300 دلار عرضه می شود. این قیمت 20 دلار بیشتر از نسل قبلی و گرانتر از AirPods Pro اپل و Galaxy Buds 2 Pro سامسونگ است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید