نیویورک استفاده از تیک تاک را برای کارمندان دولتی ممنوع کرد
به گزارش TheVerge شهر نیویورک آمریکا استفاده از تیک تاک را روی دستگاه‌های دولتی ممنوع کرده است. طبق این گزارش، سازمان‌های دولتی 30 روز فرصت دارند تا این اپلیکیشن متعلق به بایت‌دنس را از دستگاه‌های خود حذف کنند. کارمندان حتی اجازه استفاده از تیک تاک در فناوری‌های شهری را نیز ندارند.

اداره امنیت سایبری نیویورک گفته است که «تیک تاک یک تهدید امنیتی است.» همچنین سخنگوی شهر نیویورک گفته است: «فرماندهی امنیت سایبری نیویورک به طور منظم در حال بررسی اقدامات پیشگیرانه برای ایمن نگه داشتن داده‌های شهروندان است و به‌عنوان بخشی از این تلاش‌ها تشخیص داده که تیک تاک یک تهدید امنیتی برای شبکه‌های فنی شهر است و دستور به حذف آن از روی دستگاه‌ها داده است.»

اخیرا بسیاری از ایالت‌های آمریکا، به‌ویژه مونتانا، طرح‌هایی را برای ممنوع کردن تیک تاک اجرا کرده اند. در سطح کشوری نیز قانون‌گذاران آمریکا استفاده از این اپلیکیشن را برای کارمندان دولت فدرال ممنوع کرده‌اند. هم‌اکنون سی و سه ایالت آمریکا محدودیت‌هایی را برای استفاده از تیک تاک در بخش‌های دولتی دارند.

با گسترش ممنوعیت تیک تاک، بایت‌دنس به عنوان مالک این اپلیکیشن در تلاش است تا ثابت کند که تیک تاک تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا نیست. مدیرعامل تیک تاک اخیرا در کنگره آمریکا شهادت داد و گفت که بایت‌دنس وابسته به حزب کمونیست چین (CCP) نیست.

 
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید