نقش موثر آووکادو در حفظ رژیم غذایی سالم – One Knock


طبق مطالعه جدید محققان دانشگاه پن استیت، مصرف روزانه آووکادو می تواند کیفیت کلی رژیم غذایی را بهبود بخشد.

من گزارش میدم تکناککیفیت پایین رژیم غذایی یک عامل خطر برای بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری قلبی است و بسیاری از بزرگسالان آمریکایی کیفیت رژیم غذایی پایینی دارند و توصیه های غذایی کلیدی ارائه شده توسط دستورالعمل های غذایی را رعایت نمی کنند.

این مطالعه توسط کریستینا پترسن و پنی کریس آترتون رهبری شد و اخیراً در مجله Current Developments in Nutrition منتشر شده است. محققان بررسی کردند که چگونه مداخله مبتنی بر غذا (یک آووکادو در روز) بر کیفیت کلی رژیم غذایی تأثیر می گذارد.

ارزش غذایی آووکادو

آووکادو یک غذای غنی از مواد مغذی است که حاوی مقدار زیادی فیبر و سایر مواد مغذی مهم است. پترسن گفت: «ما می خواستیم ببینیم که آیا مصرف منظم این میوه منجر به افزایش کیفیت رژیم غذایی می شود یا خیر.

تحقیقات قبلی نشان داده است که مصرف کنندگان آووکادو نسبت به افرادی که این میوه را مصرف نمی کنند، کیفیت رژیم غذایی بالاتری دارند. بنابراین، ما این مطالعه را برای تعیین اینکه آیا رابطه واضحی بین مصرف آووکادو و کیفیت کلی رژیم غذایی وجود دارد انجام دادیم.

پترسن گفت: از آنجایی که تنها 2 درصد از بزرگسالان آمریکایی به طور منظم آووکادو می خورند، محققان می خواستند تعیین کنند که آیا گنجاندن آووکادو در رژیم غذایی روزانه افراد می تواند کیفیت رژیم غذایی آنها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد یا خیر.

محققان قبل از شروع مطالعه و چندین بار در طول مطالعه با شرکت کنندگان مصاحبه تلفنی انجام دادند تا مشخص کنند رژیم غذایی آنها در 24 ساعت گذشته چگونه بوده است و رژیم غذایی آنها را با استفاده از شاخص تغذیه سالم ارزیابی کردند تا مشخص کنند که چقدر به آن پایبند بوده اند. دستورالعمل های رژیم غذایی برای آمریکایی ها پایبندی به دستورالعمل ها به عنوان معیاری برای کیفیت کلی رژیم غذایی استفاده می شود.

یافته ها و پیامدهای مطالعه

این مطالعه شامل 1008 شرکت کننده بود که به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه رژیم غذایی معمول خود و مصرف محدود آووکادو را در طول مطالعه 26 هفته ای ادامه دادند، در حالی که گروه دیگر یک آووکادو در روز را در رژیم غذایی خود گنجاندند.

پیترسن گفت: «ما دریافتیم شرکت‌کنندگانی که یک آووکادو در روز می‌خوردند، به‌طور قابل‌توجهی پایبندی خود را به دستورالعمل‌های غذایی افزایش دادند. این یافته نشان می دهد که استراتژی هایی مانند خوردن یک آووکادو در روز می تواند به افراد کمک کند تا دستورالعمل های غذایی را رعایت کنند و کیفیت رژیم غذایی خود را بهبود بخشند.

در حالی که محققان گفتند از دیدن اینکه مصرف روزانه آووکادو کیفیت رژیم غذایی را بهبود می بخشد شگفت زده نشدند، اما پیش بینی نکردند که شرکت کنندگان چگونه به آن دست پیدا کنند.

پیترسن گفت: “ما دریافتیم که شرکت کنندگان از آووکادو به عنوان جایگزینی برای برخی از غذاهای غنی از غلات تصفیه شده و سدیم استفاده می کردند.” در این مطالعه، آووکادو را به عنوان یک سبزی طبقه بندی کردیم و افزایش مصرف سبزیجات را به دلیل مصرف آووکادو مشاهده کردیم، اما شرکت کنندگان از آووکادو نیز برای جایگزینی برخی از گزینه های ناسالم استفاده کردند.

پیامدهای سلامتی و تحقیقات بیشتر

به گفته پیترسون، رژیم غذایی نامناسب خطر ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری قلبی، دیابت نوع 2، بیماری کلیوی و بسیاری از بیماری های قابل پیشگیری دیگر را به شدت افزایش می دهد.

پترسن گفت: «با بهبود پایبندی مردم به دستورالعمل های غذایی، می توانیم به کاهش خطر ابتلا به این بیماری های مزمن و افزایش امید به زندگی سالم کمک کنیم.

پترسن همچنین مطالعات مشابهی را برای بررسی تأثیر مداخلات مبتنی بر غذا، از جمله ارتباط بین پسته و کیفیت رژیم، انجام داده است، اما گفت که تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه چه استراتژی‌های مبتنی بر مواد غذایی ممکن است برای بهبود تبعیت افراد از دستورالعمل‌های غذایی مؤثر باشد، مورد نیاز است ، اجباری

پترسن گفت: «در مطالعاتی مانند این، ما می‌توانیم راه‌های مبتنی بر غذا را برای بهبود کیفیت رژیم غذایی شناسایی کنیم، اما استراتژی‌های رفتاری نیز برای کمک به افراد برای رعایت دستورالعمل‌های رژیم غذایی و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن مورد نیاز است.

Related Posts