نسل جدید AirPods Pro توانایی تست عملکرد شنوایی و سمعک را خواهد داشت


اپل در حال کار بر روی AirPods Pro بعدی است که پاییز امسال همراه با سری آیفون 15 عرضه خواهد شد. نسل بعدی AirPods نوید ارتقای قابل توجهی را می دهد و ویژگی های جدیدی از جمله ویژگی های سلامت داخلی و اتصال پیشرفته را اضافه می کند.

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، اپل یک کیس شارژ USB-C برای AirPods Pro معرفی خواهد کرد. این حرکت اپل مطابق با استاندارد جدید شارژ مشترک اتحادیه اروپا و انتقال از پورت لایتنینگ به استاندارد USB-C ارزیابی می شود.

یکی از ویژگی های قابل توجه در بخش مراقبت های بهداشتی، ویژگی تست شنوایی داخلی است. هدفون جدید اپل قادر به پخش صداهای مختلف برای ارزیابی سلامت شنوایی کاربر خواهد بود. این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد که شنوایی خود را مستقیماً از طریق AirPods اندازه گیری کنند و در صورت بروز مشکل سریعتر به دنبال درمان باشند.

گورمن در این رابطه گفت:

اپل در حال کار بر روی یک ویژگی تست شنوایی جدید است که زنگ ها و صداهای مختلف را پخش می کند تا به ایرپادها اجازه دهد تشخیص دهند که فرد چقدر می تواند بشنود. ایده پشت این ویژگی کمک به کاربران برای بررسی مشکلات شنوایی خود است و کاملاً شبیه کاری است که اپل واچ با سنسور ECG خود برای تشخیص مشکلات قلبی انجام می دهد.

گورمن می‌گوید اپل همچنین به دنبال سرمایه‌گذاری از تاییدیه اخیر FDA برای فروش سمعک بدون نیاز به معاینه پزشکی است. با در نظر گرفتن این تاییدیه، اپل قصد دارد از AirPods Pro به عنوان جایگزینی برای سمعک استفاده کند.

این شرکت با همکاری مهندسین سمعک در تلاش است تا عملکرد هدفون خود را برای ارائه قابلیت های سمعک گسترش دهد.

علاوه بر ویژگی‌های متمرکز بر شنوایی، انتظار می‌رود که ایرپادهای نسل بعدی دارای سنسور دمای داخلی باشند. این سنسور مشابه حسگر موجود در اپل واچ سری 8 و اپل واچ اولترا است و به کاربران اجازه می دهد تا دمای بدن خود را با استفاده از کانال گوش خود به دقت اندازه گیری کنند.

با این حال، Gorman تأکید می کند که تکمیل این ویژگی ها ممکن است «ماه ها یا حتی سال ها» طول بکشد تا در دسترس کاربران نهایی قرار گیرند.

از سوی دیگر، برخی از ویژگی های قابل توجه AirPods Pro شامل اضافه شدن حالت شفافیت (شنیدن صدای محیط اطراف هنگام استفاده از هدفون) و حذف فعال نویز است. این محصول همچنین دارای تراشه H2، عمر باتری بیشتر، کنترل لمسی و صدای فراگیر خواهد بود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید