نحوه اتصال چاپگر به کامپیوتر و لپ تاپ (با کابل و وای فای)


چاپگر یکی از تجهیزاتی است که در تمامی ادارات، سازمان ها و حتی منازل مورد نیاز است و به همین دلیل دانستن نحوه راه اندازی و کار با آن بسیار مهم است. اولین قدم در راه اندازی و استفاده از چاپگر، اتصال چاپگر به کامپیوتر است که باید با آن آشنا باشید. در این مقاله قصد داریم بهترین و کامل ترین راهنمای نحوه اتصال چاپگر به کامپیوتر و لپ تاپ را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر به دنبال آموزش اتصال چاپگر به کامپیوتر هستید، این مقاله از تکنولایف را از دست ندهید.

نحوه اتصال چاپگر به کامپیوتر و لپ تاپ را بیاموزید

3 راه برای اتصال چاپگر به کامپیوتر و لپ تاپ وجود دارد. روش اول اتصال چاپگر به کامپیوتر با کابل شبکه، روش دوم از طریق Wi-Fi و روش سوم از طریق کابل USB است. معمولاً اولین قدم برای یادگیری نحوه اتصال چاپگر به رایانه، روشن کردن چاپگر است. حتما دو شاخه پرینتر را به پریز برق وصل کنید تا بتوانید با یکی از 3 روش ذکر شده چاپگر را به سیستم خود (کامپیوتر و لپ تاپ) متصل کنید. یک کابل USB معمولاً در جعبه چاپگر یافت می شود که برای کمک به اتصال چاپگر به سیستم خود قرار داده می شود. اگر قصد دارید اطلاعات را با سرعت بالاتری به چاپگر منتقل کنید یا اگر نیاز به اتصال بیش از یک سیستم به چاپگر دارید، می توانید از کابل شبکه استفاده کنید.

می توانید انواع پرینترها را با بهترین قیمت از تکنولایف خریداری کنید: چاپگر

نحوه اتصال چاپگر به کامپیوتر با کابل شبکه

اگر قصد دارید چاپگر را با کابل شبکه به کامپیوتر متصل کنید، می توانید سر دیگر کابل متصل به چاپگر را به مودم، روتر یا کامپیوتر وصل کنید. بهتر است تا زمانی که پیغام اتصال روی صفحه کامپیوتر پاک نشود، به مرحله بعدی نروید. البته می توانید کابل USB را مستقیماً به چاپگر وصل کنید. اتصال از طریق کابل USB ساده ترین راه برای اتصال لپ تاپ به چاپگر است.

مرحله 1: تنظیمات

تنظیمات را در کادر جستجوی ویندوز جستجو کنید و پس از مشاهده نماد چرخ دنده به صفحه تنظیمات بروید.

مرحله دوم: دسترسی به دستگاه ها

در خط اول تنظیمات ویندوز، باید با گزینه «Devices» آشنا شوید، پس از یافتن آن، روی آن کلیک کنید. اکنون باید “Printers and Scanners” را در ستون سمت چپ پنجره انتخاب کنید. در صفحه جدید، گزینه ای به نام «افزودن چاپگر یا اسکنر» را مشاهده می کنید که اضافه کردن نام دستگاه چاپگر را نشان می دهد. اگر این کار قبل از امروز انجام شده باشد، احتمالاً نام چاپگر در لیست چاپگرها و اسکنرها دیده می شود.

مرحله 3: چاپگر را به کامپیوتر وصل کنید

پس از کلیک بر روی گزینه «افزودن چاپگر یا اسکنر»، ویندوز باید بتواند اتصال چاپگر به رایانه را با کابل شبکه تشخیص دهد و پیام اتصال را روی صفحه نمایش دهد.
پس از مشاهده نام کامل دستگاه چاپگر بر روی صفحه کامپیوتر یا لپ تاپ، روی نام آن کلیک کرده و طبق پنجره باز شده مراحل لازم را انجام دهید تا چاپگر را یکی یکی به کامپیوتر متصل کنید.

نحوه اتصال چاپگر به کامپیوتر با وای فای

اگر قصد دارید چاپگر را با استفاده از روشی غیر از اتصال با کابل شبکه و USB به رایانه متصل کنید، می توانید چاپگر را با استفاده از Wi-Fi به رایانه متصل کنید. حتما در جریان باشید تا در طول مراحل اتصال غافلگیر نشوید.
نکته اول: همه پرینترهایی که در ویترین فروشگاه ها ظاهر می شوند مجهز به فناوری اتصال وای فای نیستند و از روش های اتصال بی سیم پشتیبانی می کنند، بنابراین بهتر است قبل از صرف هزینه و خرید چاپگر به این نکته توجه کنید.
نکته دوم: اگر قابلیت اتصال چاپگر به کامپیوتر با وای فای در دستگاه چاپگر شما قابل مشاهده است، باید مطمئن شوید که در محل استفاده از وای فای دارید، زیرا هر دو دستگاه، یعنی. کامپیوتر یا لپ تاپ به علاوه چاپگر باید به همان Wi-Fi متصل باشد.
درست مانند آموزش اتصال چاپگر به کامپیوتر و لپ تاپ از طریق کابل شبکه، در این قسمت با ما همراه باشید تا بتوانید از آموزش گام به گام اتصال چاپگر به کامپیوتر با وای فای بدون نیاز به شخص دیگری، فقط با اسکرول کردن صفحه به پایین.

مرحله اول: چاپگر و کامپیوتر را به یک شبکه Wi-Fi متصل کنید

کامپیوتر را به محل Wi-Fi مورد نظر وصل کنید. چاپگر معمولاً از دو روش به اینترنت دسترسی دارد. روش اول استفاده از کابل شبکه یا کابل LAN است. بسیاری از چاپگرها از پورت و کابل LAN پشتیبانی می کنند. اما در مدل های دیگر مشاهده می شود که پس از روشن شدن حالت وای فای در قسمت تنظیمات، شروع به نمایش نام وای فای فعال شده در صفحه نمایش خود می کنند.

مرحله 2: تنظیمات چاپگر را اصلاح کنید

روی منوی شروع در سمت چپ صفحه دسکتاپ کلیک کنید و کلمه Settings را جستجو کنید. روی نماد چرخ دنده کلیک کنید.

مرحله سوم: دسترسی به دستگاه ها

اکنون باید مانند مدل سیمی از گزینه Devices کمک بگیرید. روی گزینه Devices کلیک کنید تا به صفحه جدیدی هدایت شوید.

مرحله 4: چاپگر را به کامپیوتر وصل کنید

هدف از باز کردن صفحه Devices این است که روی گزینه Printers and Scanners کلیک کنید. در صفحه بعد باید گزینه «افزودن چاپگر یا اسکنر» را مشاهده کنید. اگر بیش از یک نوع چاپگر وجود دارد یا سیستم قبلاً به چاپگرهای دیگر متصل است. با استفاده از این تب می توانید نام چاپگر را از چاپگرهای نمایش داده شده در اطراف انتخاب کنید و سیستم را به چاپگر مورد نظر متصل کنید.
پس از کلیک بر روی این گزینه، معمولاً نام سازنده و شماره مدل چاپگر را مشاهده خواهید کرد. اکنون کافی است گزینه “Add device” را انتخاب کنید تا سیستم شما بقیه کار را طی کند تا خود فرآیند چاپ کامل شود.

آخرین کلمه

پس از خرید چاپگر؛ نحوه اتصال آن به رایانه شخصی یا لپ تاپ مقدمه مراحل استفاده از چاپگر است. با توجه به اینکه چاپگر مانند سایر دستگاه ها در مدل های مختلفی تولید می شود، نحوه اتصال به کامپیوتر در همه آنها یکسان نیست. بسته به طرح های مختلف چاپگرها می توان از طریق کابل شبکه، کابل USB یا Wi-Fi به کامپیوتر و لپ تاپ متصل شد. در مقاله آموزشی اتصال پرینتر به کامپیوتر و لپ تاپ (با کابل و وای فای) سعی شده تا روش های اتصال به طور کامل توضیح داده شود، در صورتی که تجربه اتصال کامپیوتر به چاپگر از روش های ذکر شده را دارید می توانید آنها را در قسمت اشتراک گذاری با ما و سایر مخاطبین در بخش نظرات بنویسید.

سوالات عمومی

برای اتصال پرینتر به کامپیوتر با وای فای چه باید کرد؟

برای اتصال چاپگر به رایانه با Wi-Fi، رایانه و چاپگر باید به یک شبکه Wi-Fi متصل باشند.

چند راه برای اتصال لپ تاپ به چاپگر وجود دارد؟

اتصال لپ تاپ به چاپگر به سه روش کابل USB، کابل شبکه و وای فای امکان پذیر است.

اگر به دنبال ایرپادهای جدید و متفاوت هستید، بررسی هواوی Freebuds 5i ما را بخوانید.

بررسی هندزفری هوآوی Freebuds 5i

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *