مک بوک پرو و ​​مک مینی اپل سال آینده با تراشه M3 عرضه خواهند شد


اپل در حال کار بر روی نسل بعدی تراشه های سیلیکونی اپل است و انتظار می رود این شرکت تراشه های M3 را در ماه های آینده به عنوان جایگزینی برای پردازنده های فعلی M2 عرضه کند.

همچنین انتظار می رود غول فناوری کوپرتینویی در ماه های آینده مک بوک ایر را با تراشه M3 معرفی کند. اما انتظار می‌رود قدرتمندترین دستگاه‌ها سال آینده راه خود را باز کنند.

بر اساس گزارش اخیر مارک گورمن از بلومبرگ، اپل ممکن است سال آینده یک مک بوک پرو و ​​مک مینی پیشرفته را با چیپست اپل M3 عرضه کند.

او در خبرنامه Power On می گوید: «قطعاً نسخه M3 مک مینی در نهایت عرضه خواهد شد، اما این اجتناب ناپذیر نیست. او اضافه می کند که انتظار نمی رود این دستگاه تا اواخر سال 2024 معرفی شود، بنابراین در میان اولین مک های مجهز به M3 قرار نخواهد گرفت. به طور مشابه، مدل‌های مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی انتظار می‌رود در اواسط سال 2024 وارد بازار شوند.

انتظار می رود اولین خط از دستگاه های مک مجهز به تراشه جدید M3 در اوایل اکتبر سال جاری عرضه شود که شامل مک بوک پرو 13 اینچی، مک بوک ایر 13 اینچی و آی مک 24 اینچی می شود.

انتظار می‌رود پردازنده جدید اپل M3 توسط TSMC با استفاده از فرآیند 3 نانومتری خود تولید شود که عملکرد و کارایی انرژی قابل توجهی را در مقایسه با نسل فعلی تراشه‌های M2 که با استفاده از فرآیند 5 نانومتری ساخته شده‌اند، ارائه می‌دهد. منتظر آخرین اخبار فناوری باشید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید