مودم جدید سامسونگ با اتصال ماهواره ای با گوشی های پیکسل عرضه می شود


گوگل بالاخره مودم‌های سلولی جدید سامسونگ را به سخت‌افزار پیکسل آینده خود اضافه می‌کند، از جمله سری پیکسل 9، پیکسل فولد 2 و تبلت پیکسل مجهز به 5G. این یک ارتقاء ضروری است.

به گفته TechNock، پس از عرضه تراشه Tensor، گوگل از مودم های بهینه سازی شده کوالکام که با پردازنده های اسنپدراگون جفت شده بودند، به مودم های سامسونگ که با پایه Exynos استفاده شده در تراشه Tensor سازگار هستند، سوئیچ کرد.

گوگل برای اولین بار مودم را با Tensor در سری پیکسل 7 ارتقا داد، اما از همان مودم (البته با یک به روز رسانی کمی جدیدتر) در سری پیکسل 8 استفاده می کند، در حالی که مودم فعلی به طور معقولی کارآمد است، اما همچنان در مناطقی با اتصال ضعیف مشکل دارد از نظر مصرف انرژی بهینه نیست. اکنون به نظر می رسد گوگل قصد دارد پیکسل 9 و سایر دستگاه ها را به یک مودم به روز مجهز کند.

وب سایت Android Authority گزارش می دهد که پیکسل 9، پیکسل 9 پرو و ​​پیکسل 9 پرو “XL” به مودم جدیدی مجهز خواهند شد. با این حال، این مودم که بخشی از Tensor G4 خواهد بود، همچنان توسط سامسونگ عرضه خواهد شد. نسل جدید به شماره 5400 معروف است که نسبت به نسل قبلی شماره 5300 در تنسور جی 3 ارتقا یافته است.

ظاهراً از همین مودم در Pixel Fold 2 آینده و همچنین تبلت پیکسل مجهز به 5G ناشناخته استفاده خواهد شد. در ماه فوریه، وب‌سایت 9to5Google گزارشی در مورد نام‌های رمز احتمالی تبلت پیکسل 2 منتشر کرد، از جمله نام رمز «کلمنتین» که در این گزارش ذکر شده است و تأیید می‌کند که این دستگاه در واقع دنباله‌ای برای تبلت پیکسل است. تبلت Pixel کنونی اتصال سلولی ندارد.

ظاهراً مودم جدید دارای یک ارتقاء نرم افزاری است، اما مشخص نیست که چگونه سخت افزار آن تغییر کرده است. تنها ارتقای قابل توجه پشتیبانی از 3GPP Rel است. 17 5G است که از اتصال ماهواره ای پشتیبانی می کند. از نظر فنی، مودم موجود در دستگاه‌های پیکسل از ماهواره نیز پشتیبانی می‌کند، اما هنوز مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و از نسخه قدیمی‌تری از مشخصات 5G استفاده می‌کند.

علاوه بر پشتیبانی اضافه شده، پیکسل‌های دارای پشتیبانی ماهواره‌ای از برنامه «Satellite Gateway» استفاده می‌کنند که از طریق «Emergency SOS» در دسترس کاربر است. بر اساس این گزارش، از کاربران برای شناسایی شرایط اضطراری، با گزینه اطلاع رسانی به مخاطبین و ارسال پیام به خدمات اضطراری، سوالات اساسی پرسیده می شود.

برخی از سوالاتی که ممکن است چند گزینه ای باشند عبارتند از:

  • چی شد؟
  • آیا (شما / آیا آنها / همه آنها) نفس می کشند؟
  • در مجموع چند نفر (مفقود/اسیر) هستند؟
  • چه چیزی موقعیت شما را بهتر توصیف می کند؟
  • چه چیزی می سوزد؟
  • آیا سلاحی در کار است؟
  • چه نوع وسیله نقلیه یا کشتی؟
  • آیا موارد زیر اعمال می شود؟

یک کلیپ پیش‌نمایش جدید نشان می‌دهد که یک رابط کاربری برای کمک به تراز کردن ماهواره وجود خواهد داشت. این کد همچنین نشان می دهد که ممکن است برای انجام این کار نیاز به باز کردن Pixel Fold 2 باشد.

گوگل اخیراً روی «Satellite SOS» در دستگاه‌های پیکسل کار می‌کند، اما تا به امروز هیچ عملکرد زنده وجود ندارد.

معرفی این مودم جدید در عمل جالب خواهد بود، اما سطح انتظارات برای موفقیت در اینجا نسبتا پایین است. انتظار می‌رود گوگل در سال 2025 به تراشه‌های تانسور ساخته شده توسط TSMC روی بیاورد، اما مشخص نیست که آیا این شرکت مودم‌های خود را تغییر خواهد داد یا خیر. به غیر از آن مودم، انتظار می رود تنسور G4 تغییر نسبتا کمی داشته باشد.

Related Posts