موتور جستجوی گوگل حالا گرامر شما را چک می‌کند + نحوه فعال کردن


موتور جستجوی گوگل یا همان گوگل سرچ حالا قابلیت جدید چک کردن گرامر را را ارائه کرده است.

گوگل می‌گوید این قابلیت، صحیح بودن یک عبارت یا جمله را در نوار جستجو به لحاظ گرامری بررسی خواهد کرد و اگر اشتباه نوشته شده بود نحوه اصلاح آن را ارائه خواهد کرد. این قابلیت فعلاً فقط به زبان انگلیسی قابل دسترس است.

نحوه استفاده از چک گرامر گوگل

برای استفاده از این قابلیت فقط کافی است در کنار جمله یا عبارت موردنظر خود یکی از عبارت‌های “grammar check” ،”check grammar” یا “grammar checker” را بنویسید. البته شما همیشه مجبور نیستید این عبارت‌ها را به انتهای جمله خود اضافه کنید، اما نوشتن آن‌ها تضمین می‌کند که قابلیت مذکور هر بار فعال می‌شود.

اگر مشکلی وجود نداشته باشد، قسمت “Grammar Check” که به‌عنوان اولین نتیجه جستجو ظاهر می‌شود، یک علامت سبزرنگ را نشان حواهد داد.

اما اگر جمله با عبارتی را غلط نوشته باشید، گوگل آن را تصحیح کرده و زیر مواردی که تغییر کرده‌اند خط می‌کشد. این قابلیت همچنین اشتباهات املایی را تصحیح خواهد کرد.

گوگل در این قابلیت از فناوری هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل جملات استفاده کرده است. البته این شرکت می‌گوید چک کردن گرامر، به‌ویژه برای جملات کوتاه، ممکن است 100 درصد دقیق نباشد، بنابراین بهتر است از نوشتن عبارت‌های کوتاه خودداری کنید. همان‌طور که می‌دانید جیمیل و گوگل داکز چندین سال است که قابلیت چک کردن املا و گرامر را دارند.

گفتنی است، قابلیت چک کردن گرامر موتور جستجوی گوگل در صورتی که عبارت یا جمله موردنظر شما سیاست‌های کلی جستجوی گوگل را نقض کرده باشد، اجرا نخواهد شد. این عبارت‌ها شامل مواردی می‌شوند که خطرناک هستند یا ماهیت پزشکی دارند یا اینکه مبتذل هستند.

اگر هنگام استفاده از این قابلیت به مشکلی برخورد کردید می‌توانید روی “Feedback” در قسمت پایین سمت راست کلیک کنید و یکی از گزینه‌های: مفید است، مرتبط نیست، پیشنهاد نادرست است یا پیشنهاد آزاردهنده است را انتخاب کنید و سپس نظرات و پیشنهادات خود را بنویسید.

انتظار می‌رود این قابلیت در کنار سایر ابزارهای داخلی موتوری جستجوی گوگل مانند تست سرعت، انتخابگر رنگ، اسپینر، ماشین‌حساب و مترونوم بتواند تجربه حوبی را برای کاربران ارائه کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید