معرفی 5 محصول هوش مصنوعی گوگل – تک ناک


ساندار پیچای مدیرعامل گوگل، به طور صریح درباره اشتیاق خود برای عرضه محصولات هوش مصنوعی صحبت کرده است.

به گزارش تکناک، او به تازگی در کنفرانس توسعه دهندگان Google I/O چندین اطلاعیه را بیان کرد. پیچای در روز سه‌شنبه به وقت محلی آمریکا، یک ایمیل به تمام کارکنان ارسال کرد و دلایلی را برای علاقه شرکت به عرضه محصولات هوش مصنوعی توضیح داد. او گفت که این منعکس کننده “تحرک(momentum)” در شرکت است.

پیچای در ایمیل خود گفت: “من پیشرفت گوگل را در همه جا می‌بینم.”

چشم انداز پیچای برای هوش مصنوعی

پیچای معتقد است که هوش مصنوعی به زودی “بر هر محصولی از هر شرکتی تأثیر خواهد گذاشت و شغل‌ها را از بین می‌برد”. او خواستار قوانین و دستورالعمل‌های هوش مصنوعی برای اطمینان از همسویی این فناوری با ارزش‌های انسانی شده است.

پیچای به تعداد زیادی از افرادی که از ابتدایی ترین مراحل توسعه هوش مصنوعی نگران پیامدهای آن شده‌اند، امیدوار است. با این حال، او نگران است که جامعه ممکن است برای پیشرفت‌های سریع هوش مصنوعی آماده نباشد. با وجود این نگرانی‌ها، پیچای مشتاق است تا محصولات هوش مصنوعی را عرضه کند که زندگی مردم را آسان‌تر و کاربردی‌تر کند. او معتقد است که هوش مصنوعی پتانسیل تحول چشمگیری در روش زندگی و کار ما دارد.

محصولات هوش مصنوعی گوگل

در ادامه، چند محصول هوش مصنوعی که گوگل در حال توسعه آن‌ها است را معرفی می‌کنم:

  1. AI Snapshots: گوگل در موتور جستجوی پرچمدار خود، یک ویژگی جدید به نام AI Snapshots را معرفی می‌کند. جستجوی گوگل که با AI Snapshots تقویت شده است، پاسخ‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی را در بالای نتایج جستجو برای برخی پرسش‌ها نشان می‌دهد تا متناسب با متن مربوطه راهنمایی کند. کاربران می‌توانند با پرسش‌های پیشروی بیشتر، اطلاعات را درون تصویر محدود کنند.

 

  1. Duet AI: گوگل برای مدت‌ها در حال کار بر روی مجموعه ای از ویژگی‌های هوش مصنوعی برای مجموعه نرم‌افزارهای Workspace خود، از جمله Docs، Sheets، Slides، Meet و Gmail بوده است، به منظور رقابت با تلاش مشابه مایکروسافت در نرم‌افزار Office خود. در کنفرانس، گوگل اعلام کرد که این تلاش به صورت رسمی با نام Duet AI عرضه خواهد شد.

 

  1. Generative AI: گوگل برای مدتی است که از هوش مصنوعی برای بهبود روزافزون محصولات خود استفاده می‌کند. با استفاده از هوش مصنوعی مولد، گوگل قدم بعدی را برمی‌بردارد. با رویکرد جسورانه و مسئولانه، گوگل در حال بازنویسی کردن تمامی محصولات اصلی خود، از جمله جستجو، است. هوش مصنوعی در محصولات گوگل شامل “کمک به من در نوشتن” در Gmail و Google Photos است که یکی از نخستین محصولات هوش مصنوعی گوگل بود. پیشرفت‌هایی در یادگیری ماشین امکان جستجوی عکس‌های شما برای مواردی مانند افراد، غروب آفتاب یا آبشارها را فراهم کرد.

 

  1. تجربه جستجوی مولد: موتور جستجوی گوگل در حال آزمایش قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی به نام “تجربه جستجو مولد ” است. این ویژگی برای چند هفته در حال آزمایش است. ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، در کنفرانس اعلام کرد که حضور گسترده‌تر هوش مصنوعی در چندین محصول گوگل، از جمله طراحی و ظاهر جدیدی برای موتور جستجوی شرکت، در امسال پیاده‌سازی خواهد شد.

 

  1. Bard: گوگل در حال آزمایش عمومی هوش مصنوعی چت خود به نام Bard است. پیچای گفت که شرکت هوش مصنوعی‌های پیشرفته‌تر را متوقف می کند تا اطمینان حاصل شود که جامعه می‌تواند با این فناوری آشنا شود.

کلام پایانی

ساندار پیچای مشتاق است تا محصولات هوش مصنوعی را عرضه کند که زندگی مردم را آسان‌تر و تولیدی‌تر کند. او معتقد است که هوش مصنوعی پتانسیلی دارد که به طور چشمگیری روش زندگی و کار ما را تحول دهد. گوگل در حال کار بر روی مجموعه‌ای از ویژگی‌های هوش مصنوعی برای محصولات و خدمات خود است و پیچای در کنفرانس توسعه دهندگان I/O گوگل چندین اعلامیه انجام داد. از عکسبرداری هوش مصنوعی تا هوش مصنوعی مولد، گوگل با رویکرد جسورانه و مسئولانه به توسعه هوش مصنوعی می‌پردازد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید