معرفی ویژگی های فنی جدیدترین کامپیوتر بازی لنوو – تک ناک


تصاویر فاش شده نشان می دهد لنوو Legion Go قابلیت‌هایی از استیم دک و نینتندو سوییچ را در یک دستگاه ترکیب کرده است.

به گزارش تکناک، تحولات بازار نشان می دهد رقبای‌ استیم دک شرکت Valveبه شدت در حال افزایش است. در ماه گذشته، ویندوز سنترال گزارش داد که لنوو در حال کار بر روی یک کامپیوتر بازی قابل حمل با نام Legion Go است که با سیستم عامل ویندوز اجرا می‌شود و در روز چهارشنبه، Windows Report تصاویری را که به نظر می‌رسد اولین تصاویر از این دستگاه را نشان می‌دهد، منتشر کرد.

بر اساس تصاویر، نسخه Lenovo از یک کامپیوتر بازی قابل حمل بسیار شبیه به دستگاه‌هایی مانند استیم دک و ایسوس ROG Ally به نظر می‌رسد، اما همچنین ویژگی‌های مشترک زیادی با نینتندو سوییچ دارد. بر اساس گزارش Windows Report، Legion Go دارای یک صفحه نمایش هشت اینچی است و تصاویر دو کنترلر مشابه Joy-Con را نشان می‌دهند که می‌توانند جدا شوند و حتی به نظر می‌رسد دارای یک پایه گسترده مانند Switch OLED است که می‌توانید برای بازی روی میز آن را باز کنید.

کنترلرهای Legion Go به نظر می‌رسد ترکیبی از کنترلرهای یکپارچه و گیره‌های قابل جدا شدن سوییچ و کنترلرهای منحصر به فرد استیم دک می‌باشد. به نظر می‌رسد یک تاچ پد در کنترلر سمت راست وجود دارد. در مقایسه، استیم دک دارای تاچ پدها در هر دو طرف است اما پشت این کنترلر سمت راست نیز به نظر یک چرخ وجود دارد و از آنجا که کنترلرها قابل جدا شدن هستند، Windows Report نشان می‌دهد که صفحه نمایش احتمالاً دارای قابلیت لمسی است.

شاید مهم‌ترین نکته قابل استخراج از این تصاویر ظاهری از این دستگاه (تصاویر بیشتری وجود دارد که می‌توانید همه آنها را در Windows Report ببینید) این است که لنوو از زیاد شدن ضخامت Legion Go ترسی نداشته است. ایسوس مراقب زیاد شدن ضخامت و وزن در مورد ROG Ally بوده است، که منجر به عمر باتری متوسط ​​شد، اما ما شاهد دستگاه‌های قابل حمل مانند Ayaneo Kun با باتری‌های قوی‌تر هستیم.

Windows Report اعلام می‌کند که  Legion Go با سیستم عامل ویندوز 11 اجرا خواهد شد، به این معنی که شما باید بتوانید هر بازی ویندوزی که با مشخصات فنی این دستگاه سازگاری دارد را اجرا کنید. ویندوز سنترال پیش‌تر گزارش داده بود که از پردازنده‌های AMD Phoenix استفاده می‌کند که در ROG Ally و دستگاه‌های قابل حمل ویندوزی دیگر نیز موجود هستند.

لنوو در گذشته با دستگاه‌های بازی قابل حمل سر و کار داشته است، با نمایش مفهوم “LaVie Mini” به همراه NEC در CES 2021 و ساخت یک دستگاه بر پایه اندروید به نام Legion Play که هنوز منتشر نشده است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید