مشکل GPU ویندوز را با ابزار جدید AMD  برطرف کنید – تک ناک


شرکت AMD  ابزار جدید GPU Radeon خود را با نام “Radeon GPU Detective” معرفی کرده است که بخشی از مجموعه ابزارهای توسعه‌دهنده Radeon برای مشکل GPU ویندوز محسوب می شود.

به گزارش تکناک، شما می‌توانید از این ابزار برای تجزیه و تحلیل پس از بروز مشکل GPU خود استفاده کنید که به همین ترتیب به شما در حل مشکلات موجود کمک خواهد کرد.

در طول سال‌ها، تعدادی مشکل درایور GPU وجود داشته است، از جمله مشکلاتی مانند صفحات سیاه. این یک مشکل است که در چندین مورد حتی پس از ارائه اصلاحات، بارها رخ داده است. به‌تازگی به‌روزرسانی‌های اخیر درایور Radeon Adrenaline برای رفع این مشکل به همراه مشکلات دیگر در GPU‌های جدیدتر RDNA3 طراحی شده بودند، اما متأسفانه این مشکل همچنان بر روی تعداد زیادی کاربر تأثیر می‌گذارد.

AMD در صفحه اطلاعیه GPUOpen این را بیان کرد: این نسخه اولیه ابزار، تجزیه و تحلیل خطاهای GPU در ویندوز (“TDRs”) در برنامه‌های Direct3D 12 را پشتیبانی می‌کند و برای استفاده از آن، کارت‌های سری RX 6000 (RDNA 2) یا RX 7000 (RDNA 3) به همراه آخرین نسخه عمومی نرم‌افزار AMD Radeon Adrenalin مورد نیاز است.

این ابزار به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که با استفاده از پنل توسعه‌دهنده Radeon (RDP) در حالت تجزیه و تحلیل خطا، درایور را قبل از بازتولید خطا تنظیم کنند. هنگامی که خطا رخ می‌دهد، یک فایل تحلیلی با جزئیاتی که می‌تواند به روشن شدن علت خطا کمک کند، تولید می‌شود. این جزئیات عبارتند از:

  • اطلاعات نشانگر اجرا که نشان می‌دهد کدام مسیر‌های رندر و فراخوانی‌ها در زمان خطا در حال انجام بودند. نشانگرهای سفارشی می‌توانند توسط توسعه‌دهنده برنامه با استفاده از کتابخانه AMD GPU Services اضافه شوند.

اگر تشخیص داده شود که خطا ناشی از خطای صفحه بوده است:

  • آدرس مجازی مشکل‌زا.
  • جزئیات درباره هر منبع (مانند heapها، تکسچرها و بافرها) که در آدرس مجازی مشکل‌زا قرار داشته‌اند، از جمله نام منابع ارائه شده توسط توسعه‌دهنده.
  • جدول زمانبندی رویدادهای حافظه (مانند ایجاد، حذف و اخراج) که فقط برای منابع مربوطه فیلتر شده‌اند.

همانطور که در بالا ذکر شد، Radeon GPU Detective فقط برای GPU‌های RDNA2 و RDNA3 در دسترس است، بنابراین این امکان فقط برای کارت‌های Radeon RX 6000/7000 موجود است. در صورت عملکرد مناسب، این ابزار به AMD امکان می‌دهد تا با شناسایی سریع‌تر مشکلات از طریق کاربران، درایورهای خود را قابل اعتمادتر کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید