مشخصات پلی استیشن 5 پرو سونی فاش شد
مشخصات پلی استیشن 5 پرو سونی فاش شد. پس از معرفی پلی استیشن 5 در اواخر سال 2020، بسیاری از کاربران درباره امکان عرضه نسخه ارتقایافته این کنسول با نام پلی استیشن 5 پرو بحث می‌کردند. حالا به نظر می‌رسد که این کنسول در اواخر سال 2024 در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

مشخصات احتمالی پلی استیشن 5 پرو

وب‌سایت RedGamingTech گزارش داده پلی استیشن 5 پرو احتمالا مجهز به پردازنده‌ مبتنی بر معماری AMD Ryzen Zen 2 خواهد بود. طبق این گزارش، CPU این پردازنده‌ دارای 8 هسته و 16 رشته پردازشی خواهد بود که مشابه پلی استیشن 5 است. RedGamingTech گفته که هنوز دلیل انتخاب Zen 2 توسط سونی به جای AMD Ryzen Zen 4 را نمی‌داند. با این حال، به نظر می‌رسد که سرعت کلاک CPU تا 4 گیگاهرتز افزایش خواهد یافت که برای رسیدن به نرخ‌فریم موردنظر سونی کافی باشد. این نشان می‌دهد که تمرکز مدل پرو بیشتر روی پردازنده گرافیکی خواهد بود.

این منبع همچنین ادعا می‌کند پلی استیشن 5 پرو به‌لطف 30 پردازنده فعال گروه کاری (60 واحد محاسباتی) دارای افزایش عملکرد قابل‌توجهی در بخش ROP (واحد خروجی رندر) خواهد بود. گفتنی است، پلی استیشن 5 دارای 64 ROP است و مدل پرو ممکن است با 64، 96 و 128 ROP عرضه شود. این به معنای آن است که عملکرد گرافیکی مدل پرو بهتر از مدل استاندارد خواهد بود. این کنسول همچنین با 16 گیگابایت حافظه GDDR5 عرضه خواهد شد.

البته این اطلاعات فعلا در حد شایعه است و سونی ممکن است تغییراتی در مشخصات پلی استیشن 5 پرو ایجاد کند.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید