مشخصات دوربین Xperia 1 VI سونی لو رفت
سونی در حال کار روی گوشی هوشمند پرچمدار Xperia 1 VI است که احتمالاً در سه ماهه دوم سال جاری میلادی معرفی خواهد شد. طبق گزارش‌های قبلی، این گوشی احتمالا دارای سه سنسور 48 مگاپیکسلی Exmor T خواهد بود. با این‌حال، یک شایعه جدید مشخصات دوربین Xperia 1 VI را طور دیگری مطرح می‌کند.

مشخصات دوربین Xperia 1 VI

طبق اطلاعات منتشر شده در شبکه اجتماعی ویبو، سونی Xperia 1 VI دارای دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی 1/1.35 اینچی با فاصله کانونی 24 میلی‌متر و لنز f/1.9، یک دوربین‌ فوق عریض 12 مگاپیکسلی 1/2.5 اینچی با فاصله کانونی 16 میلی‌متر و لنز f/2.2 و یک دوربین تله فوتو 12 مگاپیکسلی 1/3.5 اینچی با فاصله کانونی 85-125 میلی‌متر و لنز f/2.8 خواهد بود. به نظر می‌رسد این همان سیستم دوربین استفاده شده در Xperia 1 V باشد که سال گذشته با سنسور Exmor T معرفی شد.

اگر این خبر صحت داشته باشد، سونی احتمالا به‌دنبال بهبود نرم‌افزار دوربین به جای سخت‌افزار آن با استفاده از فناوری هوش مصنوعی است. به این ترتیب این خبر خوبی برای علاقمندان سری اکسپریا نیست. با این‌حال، تغییر طراحی ظاهری این گوشی ممکن است بیشتر باشد. سونی سال‌هاست که تغییراتی اساسی در سری گوشی‌های پرچم‌دار خود ایجاد نکرده است. سونی موبایل چند سالی هست که از بازار خاورمیانه و آفریقا خارج شده و فروش چندانی ندارد.

اخیرا گزارش شده بود که سونی می‌خواهد با کنار گذاشتن نسبت تصویر 21:9، از نسبت تصویر رایج‌تر 20:9 در Xperia 1 VI استفاده کند. این موضوع باعث خواهد شد تا 1 VI در مقایسه با مدل قبلی خود کوتاه‌تر و عریض‌تر باشد.
Related Posts