مروری بر هوش مصنوعی گوگل در ارائه پاسخ اشتباهات فاحشی مرتکب می شود


گوگل به تازگی قابلیت جدیدی به نام AI Overview معرفی کرده است به موتور جستجوی خود اضافه کرد که به دلیل ارائه اطلاعات نادرست و گمراه کننده مورد انتقاد قرار گرفته است..

به گزارش تکنوک، گوگل به تازگی قابلیت AI Overview را در موتور جستجوی خود به عموم مردم معرفی کرده است و نتایج تا کنون عجیب بوده است. با این حال، گوگل می گوید که این نتایج فقط “نمونه های جدا شده” هستند.

نمای کلی هوش مصنوعی در جستجوی گوگل با استفاده از هوش مصنوعی مولد برای ایجاد خلاصه یا پاسخ مستقیم به سؤال کاربر کار می کند. ایده اصلی این است که اطلاعات را از منابع مختلف جمع آوری کنیم تا پاسخی سریع و معنادار به کاربر نهایی بدهیم.

9to5google می نویسد که تقریبا از همان ابتدا، ویژگی AI ​Overview در موتور جستجوی گوگل با مشکلاتی روبرو بوده است. با جستجو در رسانه های اجتماعی آنلاین، به راحتی می توان نمونه هایی از نتایج گوگل را که اطلاعات نادرست ارائه می دهند، پیدا کرد. از جمله چسباندن پیتزا با چسب، پختن مرغ در دمای 61 درجه سانتیگراد، خاموش کردن آتش روغن با افزودن روغن بیشتر به آن و نداشتن نام هیچ کشور آفریقایی با حرف “کاف” شروع شود.

همچنین این قابلیت موتور جستجوی گوگل مستقیماً محتوای سایر وب سایت ها را کپی می کند و بدون لینک دادن به آن وب سایت ها از آن استفاده می کند. ناگفته نماند که هر ویژگی نتایج خوب خود را در کنار نتایج بد خود دارد و ویژگی AI Overview نیز از این قاعده مستثنی نیست.

گوگل در مصاحبه ای با The Verge توضیح داد که خطاهایی مانند موارد ذکر شده در این مقاله معمولا پاسخی به سوالات غیرعادی هستند و نشان دهنده تجربیات بیشتر افراد نیستند. Mountainview افزود که آنها از این “نمونه های فردی” برای بهبود تجربه جدید استفاده می کنند.

در نهایت، باید بگوییم که AI Overview در حال حاضر تجربه استاندارد جستجوی گوگل است. با این حال، در هر جستجو نشان داده نمی شود.

Related Posts