مدیریت اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در Android ساده‌تر شده است


کاربران Android که از اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی در چندین برنامه Google استفاده می‌کنند، ممکن است به زودی راه متمرکزتری برای مدیریت این تنظیمات داشته باشند.

طبق گزارش‌ها، گوگل در حال توسعه یک هاب جدید به نام Google Location Sharing است که به نظر می‌رسد کنترل مکان‌هایی که داده‌های موقعیت مکانی شما به اشتراک گذاشته می‌شود و با چه افرادی به اشتراک گذاشته می‌شود را آسان‌تر کند. طراحی شده است.

Google در حال حاضر اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی را از طریق سرویس‌های مختلف مانند Google Maps برای اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی بی‌درنگ با مخاطبین و Google Find My Device (برای تعیین مکان دستگاه‌های گمشده) فراهم می‌کند. مدیریت این موارد مختلف اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی می‌تواند دشوار باشد و کاربران را ملزم کند تا تنظیمات را به صورت جداگانه در هر برنامه تنظیم کنند. بدیهی است که اگر بخواهید این تنظیم را در همه برنامه‌هایی که استفاده می‌کنید تغییر دهید، ممکن است زمان زیادی طول بکشد.

با این حال، همانطور که توسط مشاور و توسعه‌دهنده AssembleDebug (از طریق PiunikaWeb) اشاره شد، به‌روزرسانی‌های اخیر سرویس‌های Google Play نشان می‌دهد که هاب در حال توسعه است. هدف نهایی ظاهراً تجمیع دسترسی به همه سرویس‌های اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی فعال در حساب Google شما و جایگزینی صفحه وب کاربرپسندتر است که در حال حاضر نمای کلی مشابهی را ارائه می‌دهد. این صفحه در حال حاضر با رفتن به Settings > Location > Location Services > Share Location with Google قابل دسترسی است.

اگرچه این سرویس هنوز فعال نشده است، انتظار می‌رود Google Location Hub از برنامه‌هایی از جمله Google Maps، Google Find My Device، Personal Safety، تغییرات در com.google.android.apps.gmm (مربوط به Maps) و احتمالاً Family پشتیبانی کند. اتصال برای کنترل والدین

در حال حاضر مشخص نیست که گوگل چه زمانی قصد دارد به طور رسمی این مرکز مدیریت اشتراک گذاری مکان متمرکز را برای کاربران اندروید منتشر کند یا اینکه آیا این ویژگی حتی به نسخه نهایی برای عموم می‌رسد. با این حال، با توجه به اینکه این ویژگی در حال حاضر در سرویس‌های گوگل پلی (نسخه 24.15.14) در مرحله آزمایشی است، بعید به نظر می‌رسد که پیشرفت‌های انجام شده تاکنون کنار گذاشته شود.

Related Posts