مایکروسافت با هوش مصنوعی صنعت بازی را متحول می‌کندمایکروسافت به دنبال ایجاد انقلابی در صنعت بازی و قصد دارد این کار را با ادغام هوش مصنوعی (AI) در بازی‌های ویدیویی و فناوری‌های مرتبط با آن انجام دهد. این غول دنیای فناوری تصمیم دارد یک هوش مصنوعی جدید ایجاد کند که تجربه استفاده از کنسول‌های ایکس باکس را که شامل بازی‌ها و موتورهای بازیسازی جدید است، افزایش دهد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید تا جزئیات بیشتر خبر را با هم بررسی کنیم.

مایکروسافت با هوش مصنوعی صنعت بازی را به سطحی بالاتر می‌برد

این غول فناوری آمریکایی اخیراً یک لیست شغلی منتشر کرده که به واسطه آن می‌خواهد نیروهای جدیدی را برای “تیم هوش مصنوعی ایکس باکس” خود استخدام کند. این شرکت به دنبال استخدام یک مهندس نرم افزار اصلی است که هم در زمینه بازی و هم در زمینه هوش مصنوعی تجربه داشته باشد. به عبارت دیگر، اساساً به دنبال شخصی است که بتواند به آن‌ها کمک کند تا از پتانسیل‌های بالای هوش مصنوعی در صنعت بازی‌های ویدیویی استفاده کنند.

با توجه به شرحی که برای موقعیت شغلی مذکور نوشته شده، مایکروسافت در جستجوی استخدام یک توسعه‌دهنده بازی است که می‌تواند به ایجاد آینده “هوش مصنوعی بازی” نیز کمک کند. حتی می‌بایست مدل‌های یادگیری عمیق و پایه را در عناوین نسل بعدی ادغام کند تا تجربه بهتری در بازی برای گیمرها به ارمغان بیاورد. این شخص همچنین می‌تواند با تیم فناوری‌های نوظهور ایکس باکس همکاری کند. این تیم واحدی اختصاصی در بخش ایکس باکس است که به بررسی فناوری‌های نوظهوری می‌پردازد که می‌توانند چشم‌انداز صنعت بازی را ترسیم کنند.

مایکروسافت حتی به دنبال پیاده‌سازی تکنیک‌های AI/ML مانند مهندسی سریع مدل زبان بزرگ و پیاده‌سازی زمان اجرای مدل در بازی است. به عبارت دیگر، صنعت بازی‌های ویدیویی ممکن است به زودی شاهد ارتقای عظیمی از نظر تعامل با NPC‌ها یا همان شخصیت‌های غیرقابل بازی درون بازی‌ها باشد. البته، این فقط به تعامل با شخصیت‌ها محدود نمی‌شود و موتور بازی نیز ممکن است نسبت به پیشرفت بازیکن و موارد خیلی بیشتر از این واکنش نشان دهد. در حال حاضر، این‌ها تنها چیزهایی هستند که از سیاست جدید مایکروسافت در خصوص ادغام هوش مصنوعی در بازی‌های ویدیویی می‌دانیم، اما مطمئناً به زودهای شاهد انتشار خبرهای زیادی در این مورد خواهیم بود.


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *