لوگوی تجاری به چه معناست؟ رئیس اینستاگرام توضیح می دهدنرم افزار متا جدید به نام «Threads» در دنیای فناوری موج زده است و از زمان راه اندازی آن بسیار بحث برانگیز شده است. یکی از جالب ترین جنبه های این برنامه لوگوی آن است. لوگوی Trades سر و صدای زیادی به پا کرده است و افراد زیادی در مورد معنای آن حدس و گمان می زنند. از زمان راه اندازی Trades که به نوعی رقیب توییتر محسوب می شود، آدام موساری رئیس اینستاگرام در این شبکه اجتماعی جدید فعال بوده است. او علاوه بر پاسخ به سوالات و پیشنهادات کاربران برای به‌روزرسانی ویژگی‌ها، اطلاعات پشت صحنه زیادی درباره معاملات را نیز به اشتراک می‌گذارد. در همین راستا، با توجه به سوالات متعددی که در مورد لوگوی تریدز مطرح شده است، اخیراً موساری در حساب کاربری خود در همین شبکه به توضیح مفهوم و منبع الهام لوگوی تریدز پرداخته است.

آرم معاملات

قبل از صحبت در مورد آنچه موسری در مورد لوگو Trades گفت، اجازه دهید به خود لوگو نگاه کنیم. آرم Trades یک طرح ساده است که از یک دایره تشکیل شده است که خطی از آن عبور می کند. در نگاه اول، این لوگو شبیه نماد @ است، اما دقیقا نماد @ نیست. این لوگو با فونت sans-serif اینستاگرام ساخته شده است که ظاهری مدرن و جذاب به آن بخشیده است.

معنی و منبع الهام برای آرم Trades

روز گذشته موساری با انتشار پستی در Trades به توضیح معنای لوگوی Trades پرداخت. او گفت که لوگوی Trades از نماد کلاسیک Internet @ گرفته شده است که نشان دهنده نام کاربری، استقلال فردی و صدای یک فرد است. آرم Threads نماد @ را به عنوان یک خط پیوسته تفسیر می کند که از حلقه ای الهام گرفته شده است که هنگام شروع یک رشته گفتگو ایجاد می شود. در واقع معنای لوگو این است که وقتی یک سری مکالمات (که در انگلیسی به آن Thread گفته می شود) شروع می شود، به صورت حلقه ای ادامه می یابند.

این لوگو با فونت sans-serif اینستاگرام ساخته شده و ظاهری مدرن و در عین حال ساده به آن بخشیده است. متا اظهار داشت که آرم Trades از الفبای تامیل الهام گرفته شده است. الفبای تامیل خطی است که برای نوشتن زبان تامیل رایج در هند و سریلانکا استفاده می شود. الفبای تامیل از 12 مصوت و 18 صامت تشکیل شده است و به خاطر حروف منحصر به فرد و پیچیده اش شناخته شده است.

شایان ذکر است که خطوط این لوگو توسط یک هنرمند طراحی نشده است، بلکه بر اساس فونت Sans خود اینستاگرام طراحی شده است. کل فونت به شکلی بین دایره و مربع طراحی شده است که باعث می شود آرم Trades گرد اما تا حدودی مربع به نظر برسد.


بیشتر بخوانید:


آرم Trades بر اساس حرف تامیل ‘ம’ (ma) است. حرف “ம” صامتی است که در تامیل به صورت “ma” تلفظ می شود. شکل حروف “ம” از دایره ای تشکیل شده است که یک خط عمودی از آن عبور می کند. این شبیه به Armtrades است. بنابراین، آرم Trades یک نسخه ساده شده از حرف تامیل ‘ம’ است که ظاهر مدرن تری به آن می دهد.

آدام موسری در مورد لوگوی Trades گفت:

لوگوی Sans اینستاگرام توییتر از نماد @ الهام گرفته شده است که مخفف نام کاربری، شخص و صدای شخص است. این لوگو توسط rourkery، @jezburrows@ و دیگران طراحی شده است. آرم Threads دارای یک خط پیوسته است که از حلقه ای که هنگام شروع یک گفتگو در برنامه مشاهده می شود، الهام گرفته شده است.


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید