قالب بندی متن واتساپ پیشرفته می شود – تک ناک


قالب بندی متن یک راه ساده برای بهبود پیام و رساندن بهتر نظر شما است و احتمالاً واتساپ پشتیبانی بیشتری از فرمت‌بندی پیشرفته متن را اضافه خواهد کرد.

به گزارش تکناک، واتساپ در حال حاضر از فرمت‌بندی متن پایه که شامل استفاده از bold،  italicsو strikethrough پشتیبانی می‌کند. حتی این برنامه یک صفحه پشتیبانی دارد که نحوه انجام این کار را توضیح می‌دهد و هر دو دستگاه اندروید و آیفون از گزینه فشار طولانی برای دسترسی به گزینه‌های فرمت‌بندی استفاده می‌کنند.

اما به زودی، واتساپ قصد افزودن پشتیبانی از گزینه‌های فرمت‌بندی بیشتر را دارد. این ویژگی جدید توسط تیم WABetaInfo کشف و نمونه‌سازی شده است، که شامل فرمت‌بندی بر اساس نحو برای نقل قول‌ها و لیست‌های نقطه‌ای است.

این امر مستلزم آن است که کاربران متن را بر اساس یک سری عملگرهایی که متن مورد نظر را احاطه کرده اند قالب بندی کنند. این یک گزینه غیر معمول نیست و برنامه‌هایی مانند Slack و Google Chat (پیشتر Hangouts) امکان نحو همراه با نوار فرمت‌بندی را ارائه می‌دهند .واتساپ نیز از نحو برای فرمت‌بندی پایه پشتیبانی می‌کند.

همانطور که در دموی زیر مشاهده می‌شود، نقل قول‌ها با استفاده از علامت “>” شروع می‌شوند، در حالی که برای موارد لیست نقطه‌ای باید قبل از آیتم‌های لیست از علامت “-” استفاده شود تا فرمت‌بندی اعمال شود. کاربران همچنین می‌توانند با استفاده از نقطه‌ آپاستروف متن مورد نظر را به صورت بلوک کد نمایش دهند، کافیست آپاستروف را در ابتدا و انتهای متنی که قصد فرمت‌بندی آن را دارند قرار دهند.

اگرچه این گزینه‌ها به‌طور قطع نه به اندازه bold، italics و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما قطعاً خوشحال کننده است که آنها در دسترس باشند. این فرمت‌بندی متن پیشرفته برای عموم هنوز در نسخه‌های بتای واتساپ قابل استفاده نیست.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید