قاب آیفون SE 4 نشان‌دهنده تحولی بزرگ در زبان طراحی آن است


اخیراً تصویری از قاب پشتی آیفون 4 SE منتشر شده است که تغییرات و پیشرفت‌های چشمگیر آن درمقایسه‌با مدل‌های پیشین این سری را نشان می‌دهد.

به‌گزارش تک‌ناک، تصویری فاش‌شده از قاب پشتی آیفون SE 4، زبان طراحی احتمالی این گوشی هوشمند را نشان می‌دهد. همان‌طور‌که پیش‌بینی می‌کردیم، آیفون SE 4 شاهد بازنگری اساسی در طراحی خواهد بود و این افشاگری جدید نیز آن را تأیید می‌کند.

سری آیفون SE در دو نسل گذشته از بدنه مشابه با آیفون ۸ استفاده می‌کرد که به حسگر اثرانگشت Touch ID و نمایشگر سنتی دارای حاشیه زیاد مجهز بود. بااین‌همه، حالا به‌نظر می‌رسد غول فناوری کوپرتینویی قصد دارد با این طراحی قدیمی خداحافظی کند و برای گوشی اقتصادی‌اش ظاهری به‌روزتر به‌ارمغان بیاورد. طبق تصویری که یکی از کاربران در شبکه اجتماعی چینی ویبو به‌اشتراک‌ گذاشته است، حضور نمایشگری با ظاهری امروزی در این گوشی تأیید می‌شود.

همان‌طور‌که در این تصاویر مشاهده می‌کنید، قاب پشتی آیفون SE 4 بریدگی‌ای مشابه آیفون ۱۳ دارد. این بریدگی میزبان حسگر تشخیص چهره Face ID خواهد بود که برای اولین‌بار در سری SE استفاده می‌شود. پیش‌از‌این، گزارش شده بود که آیفون SE 4 ممکن است از نمایشگر ۶/۱ اینچی ساخت شرکت BOE بهره ببرد. بنابراین، نمایشگر این گوشی درمقایسه‌با نسل‌های قبلی SE، ارتقای درخورتوجهی تجربه خواهد کرد.

همچنین، تصویر فاش‌شده پنل پشتی آیفون SE 4 را به‌همراه دوربین تکی و یک فلش LED را نشان می‌دهد. پوشش این قاب نیز نشان‌دهنده بزرگ‌تر‌بودن حسگر دوربین است؛ اما با هدف ارزان نگه‌داشتن قیمت، خبری از لنزهای فوق‌عریض نخواهد بود. روی‌هم‌رفته، نمای پشتی آیفون SE 4 شباهت‌هایی به آیفون XR دارد.

این قاب نشان می‌دهد که آیفون SE 4 در لبه‌ کناری خود دکمه‌های کنترل صدا و دکمه‌ سایلنت دارد. پیش‌از‌این، شایعاتی درباره وجود دکمه‌ اکشن در آیفون SE 4 مطرح شده بود؛ اما قاب فاش‌شده از این گوشی خلاف این موضوع را نشان می‌دهد. بااین‌حال، طراحی کلی آیفون SE 4 با نمایشگر جدید ظاهری جذاب به آن بخشیده است. در پایان باید بگوییم اینکه اپل با‌توجه‌به این پیشرفت‌ها قیمت این گوشی را افزایش خواهد داد یا خیر، هنوز مشخص نیست.Related Posts