قابلیت استوری تلگرام برای همه فعال شد؛ چگونه در تلگرام استوری بگذاریم؟


تلگرام به مناسبت 10 سالگی خود آپدیت بزرگی منتشر کرده است که شامل قابلیت‌های جدیدی از جمله قابلیت استوری برای همه کاربران و یک دوربین دوگانه می‌شود. دوربین دوگانه به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از دوربین جلو و عقب گوشی خود عکاسی یا فیلم‌برداری کنند.

استوری تلگرام سرانجام برای همه

طبق پست وبلاگی تلگرام، این سرویس پیام‌رسانی یک آپدیت جدید منتشر کرده که استوری را برای همه کاربران قابل دستری می‌کند. بنابراین، به غیر از کاربران پریمیوم، کاربران عادی نیز می‌توانند استوری پست و مشاهده کنند یا با استوری‌ها تعامل و پاسخ بدهند.

تلگرام همچنین گفته است که کاربران به‌طور پیش‌فرض استوری‌های مخاطبان خود را در صفحه هوم پیدا خواهند کرد. از طرفی، با معرفی قابلیت دوربین دوگانه، پروسه ضبط استوری‌ها هیجان‌انگیزتر خواهد شد. با این قابلیت، کاربران می‌توانند از طریق دوربین جلو و عقب به‌طور همزمان عکس یا فیلم بگیرند.

همچنین یک گزینه برای تصمیم‌گیری درباره محل قرارگیری دوربین قبل از شروع ضبط یا در حین آن ارائه شده است. اگر محتواهای شما وابسته به زمان باشند، چندین گزینه برای مدت زمان استوری تا 48 ساعت وجود دارند. همچنین یک گزینه ذخیره استوری‌ها در پروفایل شما برای «مخاطبان قدیمی و ارباطات جدید» ارائه شده است.

ویرایشگر تلگرام اکنون شامل ابزارهایی می‌شود که کاربران می‌توانند با استفاده از آن‌ها متن، چینش یا یک تگ مکان را اضافه کنند. تلگرام همچنین فرم‌های طولانی‌تری از توضیحات را از طریق کپشن‌ها برای استوری‌ها اضافه کرده است. در ضمن، امکان اضافه کردن لینک و تگ کردن دوستان نیز وجود دارد.

به‌علاوه، تلگرام چندین ابزار ویرایشی جدید ارائه کرده که کاربران می‌توانند از طریق آن‌ها با استوری‌هایی که قبلا پست کرده‌اند تعامل داشته باشند. بنابراین، همه المان‌های استوری را می‌توان بعد از پست کردن آن ویرایش کرد که شامل قابلیت مشاهده، توضیحات، متن روی صفحه، استیکرها و موارد دیگر می‌شود.

برای تغییر این موارد، دیگر نیازی به پست کردن مجدد استوری نخواهد بود و همه چیز به‌طور خودکار به‌روزرسانی خواهد شد. البته کاربران فقط در صورتی می‌توانند استوری‌های خود را ویرایش کنند که از همان دستگاهی که استوری را پست کرده‌اند این کار را انجام دهند.

تلگرام همچنین مجموعه جدیدی از تنظیمات حریم شخصی را برای استوری‌ها ارائه کرده است. به‌گفته تلگرام، کاربران به چهار گزینه حفظ حریم خصوصی قبل از پست کردن استوری دسترسی خواهند داشت که عبارتند از: همه کاربران، مخاطبان من، دوستان نزدیک و مخاطبان منتخب.

هر کدام از این گزینه‌ها، سفارشی‌سازی بیشتری را در رابطه با انتخاب کاربرانی که هرگز نباید استوری‌های شما را ببینند ارائه می‌دهد. شما با باز کردن استوری خود، فهرستی از افرادی که محتوای شما را دیده‌اند و هر گونه تعاملی با آن داشته‌اند خواهید دید.

قابلیت استوری تلگرام تیرماه امسال عرضه شد، اما این قابلیت فقط برای کاربران پریمیوم قابل دسترس بود. حالا این قابلیت در اختیار همه کاربران قرار گرفته است هرچند قابلیت‌های استوری برای کاربران پریمیوم بیشتر است.

مزایای استوری کاربران پریمیوم

  • کاربران عادی می‌توانند در طول روز فقط ۳ استوری پست کنند؛ این محدودیت برای پریمیوم ۱۰۰ استوری است.
  • کاربران پریمیوم می‌توانند زمان نمایش استوری را از ۶ تا ۴۸ ساعت تنظیم کنند؛ این زمان برای کاربران عادی ۲۴ ساعت (بدون قابلیت تغییر) است.
  • کاربران پریمیوم می‌توانند استوری‌ها را به‌صورت ناشناس مشاهده کنند.
  • استوری‌های کاربران پریمیوم جلوتر و با اولویت نسبت به سایر استوری‌ها نمایش داده خواهد شد.
  • کاربران پریمیوم می‌توانند استوری‌ها را ذخیره کنند
  • امکان قرار دادن کپشن طولانی‌تر برای کاربران پولی پریمیوم وجود دارد

چگونه در تلگرام استوری بگذاریم؟

ابتدا باید توجه کنید که این قابلیت به مرور برای کاربران عادی فعال می‌شود. پس اگر هنوز امکان گذاشتن استوری را ندارید، بایستی منتظر بمانید.

برای گذاشتن استوری کافیست دکمه شبیه به علامت + را در بالای صفحه فشار دهید. سپس می‌توانید درست مانند اینستاگرام یا عکس و ویدئویی با دوربین گوشی بگیرید، و یا از گالری خود تصویری را انتخاب کنید. سپس کپشن، ایموجی یا تغییرات مورد نظر را اعمال کرده و استوری را پست کنید. همان‌طور که گفتیم در تنظیمات استوری می‌توانید تنظیم کنید چه کسانی قادر به دیدن استوری‌ها باشند و آیا امکان گرفتن اسکرین شات از استوری تلگرام وجود داشته باشد یا خیر.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید