قابلیت استوری به تلگرام اضافه خواهد شدویژگی Stories برای اولین بار توسط اسنپ چت در سال 2013 معرفی شد، اما امروزه می توان آن را در طیف گسترده ای از پیام رسان ها، از پیام رسان فیس بوک گرفته تا اینستاگرام (که بیشترین موفقیت را در این پلتفرم داشت) و واتس اپ پیدا کرد. حتی گوگل یک بار چنین قابلیتی را آزمایش کرد. اما در تمام این سال ها تلگرام تنها پیام رسان محبوبی بود که استوری اضافه نمی کرد. بالاخره اتفاقی که افتاد و به زودی شاهد اضافه شدن قابلیت استوری به تلگرام خواهیم بود.

تلگرام تاکنون به نوعی سعی کرده در برابر جذابیت استوری ها مقاومت کند و آن را به اپلیکیشن خود اضافه نکند. اما ظاهراً این مقاومت شکسته شده است و بنیانگذار تلگرام آقای پاول دوروف امروز اعلام کرد که Stories از اوایل ماه آینده بر روی پلتفرم در دسترس خواهد بود.

دوروف می گوید که تلگرام قصد ندارد این ویژگی را از رقبای خود کپی کند، بلکه این کار را به روش خودش انجام می دهد. این بدان معناست که می‌توانید انتخاب کنید چه کسی می‌تواند داستان‌های شما را ببیند (همه، فقط مخاطبین به جز چند مخاطب منتخب یا لیستی از دوستان نزدیک). این ویژگی در نوار کشویی بالای لیست چت قرار می گیرد و پنهان کردن داستان های ارسال شده توسط هر مخاطبی را آسان می کند.

Stories از زیرنویس‌ها و همچنین عکس‌ها و ویدیوهایی که توسط دوربین‌های جلو و عقب به طور همزمان گرفته شده‌اند، پشتیبانی می‌کنند. یک داستان در 6، 12، 24 یا 48 ساعت منقضی می شود و زمان انتخاب با شماست. یا حتی می توانید برخی از آنها را طوری تنظیم کنید که به طور دائم در نمایه شما نمایش داده شوند و البته تنظیمات حریم خصوصی را می توان برای هر کدام انتخاب کرد. علاوه بر این، کاربران تلگرام به زودی می توانند پیام های خود را مستقیماً از کانال ها به استوری ها ارسال کنند.

دوروف می گوید که پس از آزمایش داخلی این ویژگی، حتی آن دسته از افرادی از تیم توسعه که شک داشتند شروع به تعریف و تمجید کردند و اکنون هیچ عضوی از تیم نمی تواند تلگرام را بدون استوری تصور کند! این بدان معناست که احتمالا به محض در دسترس قرار گرفتن استوری در تلگرام، این قابلیت با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه خواهد شد. نطر شما چی هست؟ آیا خوشحال می شوید که این قابلیت را به تلگرام اضافه کنید؟


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید